Znamy światowych mistrzów Barista of The Year Costa Coffee 2019

Udostępnij artykuł
Finał odbył się 18 lipca. Podczas emocjonującego konkursu Champion of Champions w Londynie została wyłoniona trójka zwycięzców. Nagroda za Drink Specjalny trafiła do baristy reprezentującego Polskę.

Światowy Finał Barista of The Year Costa Coffee 2019 już za nami. Zwycięzcy przeszli długą drogę od eliminacji i mistrzostw krajowych, przez finał europejski do Champion of Champions, który wyłonił niezwykle uzdolnionych ekspertów od przygotowywania kawy.

Pierwsze miejsce w tegorocznym finale zajął barista Brian Chibwe ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, drugie przypadło Ruggerowi Barlaba – reprezentantowi Wielkiej Brytanii, a trzecie -Nestor L. Allado JR. ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nie zabrakło także polskiego akcentu.

Nagrodę za Drink Specjalny zdobył Krzysztof Ostrowski z kawiarni Costa Coffee w Złotych Tarasach. Polak przygotował napój Hop Coffee, który zachwycił jury podczas finału europejskiego. Drink Specjalny bazował na kawie, samodzielnie przygotowanym syropie grejpfrutowym oraz wodzie poddanej procesowi chmielenia na zimno. W ten sposób barista wydobył słodycz i kwaśność pochodzącą z ziaren kawy, jak również uzyskał goryczowy posmak pochodzący z chmielu oraz grejpfruta.

Mistrzostwa Barista of The Year to konkurs o pasji do kawy, odwadze do jej niekonwencjonalnego przygotowywania i radości z delektowania się nią. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE RAPORT 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 01.08.2019
Aktualizacja: 01.08.2019