Żywiec Zdrój 1L w butelkach w 100 proc. z recyklingu

Udostępnij artykuł

Od stycznia wszystkie butelki wody źródlanej Żywiec Zdrój o pojemności 1L stworzone są w 100 proc. z odzyskanego plastiku. Firma zamyka obieg opakowań, wykorzystując plastik jako cenny surowiec i ograniczając produkcję nowego.

Żywiec Zdrój miniony rok zakończyła kolejną zbiórką 100 proc. plastiku, jaki wprowadziła na rynek powtarzając realizację zobowiązania z 2020 roku złożonego podczas Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach. Zebrany plastik przekazany został do recyklingu. Umożliwiło to zwiększenie poziomu materiału z odzysku w produktach firmy, ograniczenie produkcji nowego plastiku i zamknięcie obiegu opakowań po napojach.

Butelki z odzysku

Cyrkularne podejście do gospodarowania opakowaniami pozwala spojrzeć na materiał PET jak na cenny surowiec. Z niego powstają nowe butelki, jak wprowadzona właśnie przez Żywiec Zdrój woda niegazowana w formacie 1L.

Krystaliczną wodę Żywiec Zdrój zawdzięczamy naturze. Dlatego od lat angażujemy się w jej ochronę. Butelka 1L powstała w 100 proc. z recyklingu to rozwiązanie, które z jednej strony pomaga dbać o codzienne prawidłowe nawodnienie, a z drugiej pozwala troszczyć się o naturę dzięki zmniejszeniu śladu węglowego takiego opakowania prawie o połowę i ograniczeniu produkcji nowego plastiku – mówi Klaudia Krawczyk, starszy kierownik marki Żywiec Zdrój.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.