Hotel Europa ponownie bazą dla mistrzostw kolarskich

Udostępnij nas na:
23 czerwca w Starachowicach odbyły się po raz kolejny Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym ze startu wspólnego. Imprezie towarzyszyła III Starachowicka Strzała, zawody dla amatorów na rowerach szosowych oraz górskich, a także Mistrzostwa Polski Policji  w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, znajdowało się przy Hotelu Europa Starachowice Business & Spa.

Starachowicka Strzała znów okazała się prawdziwym kolarskim świętem. W Starachowicach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego, III Starachowicka Strzała i Mistrzostwa Polski Policji. W sumie na starcie stanęło blisko 600 kolarzy. Bazą zawodów był największy w Górach Świętokrzyskich Hotel Europa Starachowice, a gościem specjalnym – Zenon Jaskuła, medalista igrzysk olimpijskich, trzeci kolarz Tour de France.

Organizatorem Mistrzostw Polski i Starachowickiej Strzały była firma Poland Bike z Grzegorzem Wajsem na czele. Poland Bike to pomysłodawca i organizator Kolarskiego Memoriału Stanisława Królaka w Warszawie oraz czołowego w Polsce cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon.

Rywalizacja odbyła się na czterech dystansach: 23 km, 63 km, 93 km i 123 km. Każdy z wyścigów poprzedził przejazd honorowy ulicami Starachowic. Tytuły mistrzowskie w poszczególnych kategoriach wiekowych zdobyli:
K30 – Ewa Bańkowska (Elmar SpectrumBike),
K40 – Katarzyna Pernal (PTC Pabianice),
K50 – Magdalena Chmielewska (NaSzosie Team),
CK20 – Kamila Wójcikiewicz (Rybczyński Bikes Remmers Team),
M30 – Sebastian Druszkiewicz (In Mogilany Cycling Team),
M40A – Marek Maciejewski (TTC Toruń),
M40B – Andrzej Kaiser (EuroBike Kaczmarek Electric Team),
M50A – Sławomir Chrzanowski (Elmar SpectrumBike),
M50B – Jarosław Chojnacki (ActiveJet),
M60A – Mirosław Jaszowski (Merx Team Polska),
M60B – Ryszard Rawski (Rawex Energy Saving),
M70A – Grzegorz Fajkowski (Rycerze Rolanda Maciejewski Team),
M70B – Ksawery Leszczyński (CzKKS Kolejarz Jura Częstochowa),
M80 – Józef Misiak (Rycerze Rolanda Maciejewski Team),
CM20 – Adam Wójcik (In Mogilany Cycling Team).

ŚWIAT HOTELI: kwiecień-maj 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

– To były zawody zorganizowane na najwyższym poziomie – ocenił wielokrotny mistrz Polski, jeden z najbardziej utytułowanych i doświadczonych w kolarskim peletonie Andrzej Kaiser. – Organizatorzy stworzyli Mistrzostwa Polski perfekcyjne pod każdym względem. Całe zaplecze, catering i oprawa stały na poziomie bardzo rzadko spotykanym w Polsce. Impreza tej rangi tak właśnie powinna wyglądać. Grzegorz Wajs wraz ze swoimi znakomitymi partnerami zawiesili poprzeczkę innym organizatorom bardzo wysoko. I jeszcze trasa w Starachowicach. Fantastyczna, bardzo selektywna, po prostu godna Mistrzostw Polski. Dziękuję ekipie Poland Bike za wspaniałe zawody.     

Swój dotychczasowy rekord frekwencji pobiła Starachowicka Strzała. W wyścigach amatorów na rowerach szosowych wystartowało prawie 200 zawodników i zawodniczek. Wśród mężczyzn zwyciężył Przemysław Walczak (Warka), przed Adamem Malinowskim (GetReady) i Pawłem Barankiem (Reprezentacja Komendy Głównej Policji). W gronie kobiet wygrała Anna Kroner (Starachowice, Reprezentacja KGP), przed Justyną Tarnowską (Starachowice, Bike Salon Team) i Kingą Buczkowską (Toruń). Mieszkańcy Starachowic zdominowali Starachowicką Strzałę na rowerach górskich, zajmując wszystkie miejsca na podium. Triumfował Artur Pocheć, przed Rafałem Przygodą i Mariuszem Ziębą. Podobnie było w wyścigu MTB kobiet. Najszybsza była Angelika Maciąg (Starachowice), przed Ewą Kukier (Ożarów Mazowiecki) i Pauliną Jaworską (Starachowice).

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie RH2019banner.png

W Starachowicach ścigali się też policjanci i policjantki z całej Polski, rywalizując w Mistrzostwach Polski Policji w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Wśród mężczyzn w kategorii M1 wygrał Paweł Baranek (Reprezentacja Komendy Głównej Policji), przed Michałem Michalskim (KPP Ostrów Wielkopolski) i Adamem Dziukiem (KWP Katowice), a w kategorii M2 zwyciężył Dariusz Zięba (Reprezentacja Komendy Głównej Policji), przed Piotrem Ścigałą (KWP Katowice) i Tomaszem Kołogrywem (Reprezentacja Komendy Głównej Policji). W gronie kobiet triumfowała Anna Kroner (Starachowice, Reprezentacja KGP), przed Agnieszką Burdelak (KWP Wrocław) i Pauliną Zielińską (KWP Rzeszów). W klasyfikacji drużynowej wygrała Reprezentacja Komendy Głównej Policji, przed KWP Katowice i KWP Kielce.  

Kolarskie Mistrzostwa Polski w Starachowicach i III Starachowicka Strzała zostały zorganizowane przez Poland Bike i Fundację Sport przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów i Hotelem Europa Starachowice. Patronat honorowy nad imprezą objął Komendant Główny Policji.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.