10,5 mln euro przychodów Rezidora w Europie Wsch.

Udostępnij artykuł

EBITDA w pierwszym półroczu roku bieżącego w tym regionie wyniosła 6,9 mln euro (wzrost aż o 38 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2009 r.). W samym II kw. EBITDA wyniosła 4,9 mln euro.

Wskaźnik RevPar like-for-like w II kw. 2010 r.wzrósł we wszystkich czterech regionach, w których obecna jest Grupa. Jedynie w Polsce nastąpił spadek (-2,1 proc.). Również wskaźnik ADR w Polsce spadł (-7,4 proc.). Obłożenie wzrosło we wszystkich czterech regionach (o 16,9 proc.).

The Rezidor Hotel Group jest jedną z najszybciej rozwijających się firm branży hotelarskiej na świecie. Działa od 1993 roku. Portfolio grupy zawiera obecnie ponad 390 hoteli liczących ponad 83 tys. pokoi w 62 krajach w krajach Europy, Afryki i na Bliskim Wschodnie. Rezidor Hotel Group zarządza obecnie markami Radisson Blu Hotels & Resorts, Regent Hotels and Resorts, Park Inn oraz Country Inns&Suites. W Polsce działają hotele Radisson Blu i Park Inn. Hotele marki Radisson zlokalizowane są w Warszawie, Krakowie, Szczecinie i Wrocławiu oraz nowo otwarty (w połowie maja 2009 roku) w Gdańsku. Jak już informowaliśmy, we Wrocławiu powstaje następny obiekt tej sieci. Według planów obiekt ma ruszyć w lutym 2012 roku. W minionym roku przychody Grupy Rezidor spadły o 13,7 proc. w stosunku do roku 2008 i wyniosły 677,2 mln euro.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 23.07.2010
Aktualizacja: 23.07.2010