14 luksusowych hoteli na Wybrzeżu Gdańskim

Udostępnij artykuł

Na Wybrzeżu Gdańskim działa obecnie 68 hoteli, o łącznej liczbie około 8 820 miejsc noclegowych. Dominują hotele o standardzie trzech gwiazdek. 29 obiektów tej klasy obsługuje niemal połowę gości korzystających z bazy hotelowej (46 proc.).

Wybrzeże Gdańskie może się również pochwalić najliczniejszą grupą obiektów zarządzanych przez operatorów międzynarodowych takich jak Accor Hotels & Resorts, Rezidor Hotel Group, Scandic Hotels, Starwood Hotels & Resorts (11 hoteli). Wszystkie znajdują się w Trójmieście.

Rozmieszczenie zasobów bazy hotelowej na Wybrzeżu Gdańskim nie jest równomierne. W Trójmieście koncentruje się 78 proc. całej podaży miejsc (50 hoteli). Na Półwyspie Helskim funkcjonuje siedem hoteli (10 proc.), we Władysławowie i Jastrzębiej Górze osiem hoteli (około 9 proc.) oraz w Krynicy Morskiej trzy hotele (3 proc.).

W Trójmieście odnotowano także największą planowaną podaż powierzchni hotelowych. Obecnie w fazie budowy znajduje się jeden hotel pięciogwiazdkowy (300 miejsc noclegowych) w Gdańsku, dwa hotele czterogwiazdkowe (400 miejsc noclegowych) w Gdańsku i Sopocie, cztery hotele trzygwiazdkowe (300 miejsc noclegowych) w Gdańsku i Sopocie oraz jeden hotel dwugwiazdkowy (40 miejsc noclegowych) w Gdyni. Ponadto przed 2012 rokiem spodziewane jest oddanie do użytku dwóch hoteli trzygwiazdkowych, czterech hoteli czterogwiazdkowych i dwóch pięciogwiazdkowych.

Opublikowano: 02.07.2010
Aktualizacja: 02.07.2010