2 mln zł na przebudowę hotelu Olimpijskiego

Udostępnij artykuł

 -Modernizacja hotelu Olimpijskiego w Oświęcimiu, który powstał 38 lat temu, to ważne zadanie dla rozwoju turystyki. To będzie szansa na wkomponowanie tego obiektu w nową funkcję, nie tylko na potrzeby sportowców – mówił, przekazując umowę, marszałek Marek Nawara.

Dzięki unijnej dotacji, hotelowy budynek przejdzie gruntowny remont począwszy od naprawy schodów i dachu, wymiany stolarki drzwiowej i okiennej, skończywszy na wymianie instalacji centralnego ogrzewania i kanalizacji sanitarnej. Nowością będzie zainstalowanie układu solarnego. W efekcie prac modernizacyjnych powstanie nowoczesny obiekt hotelarski, który pomieści około 40 gości. Hotel zostanie wyposażony zgodnie z wymogami kategoryzacyjnymi dla hoteli trzygwiazdkowych. Inwestycja ma być zakończona do 2012 roku, a całkowity jej koszt wyniesie prawie 5 mln zł.

Jak już pisał portal Horecanet.pl, miasto wybrało wykonawcę tej inwestycji. Zostało nim Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Chemobudowa Kraków, które za prawie 5 mln zł podejmie się przedsięwzięcia. Zmodernizowany hotel wejdzie w skład planowanego Centrum Sportowo-Rekreacyjno-Konferencyjnego w Oświęcimiu.

Aktualnie hotel Olimpijski oferuje 50 miejsc w pokojach jedno- i dwuosobowych oraz apartamentach. Od trzech lat jest własnością miasta i częścią kompleksu sportowego (z lodowiskiem i pływalnią). W Oświęcimiu działają jeszcze trzy hotele: jednogwiazdkowy Kamieniec oraz dwa trzygwiazdkowce – Olecki i Galicja.
 

Opublikowano: 14.07.2010
Aktualizacja: 14.07.2010