60 pizzerii Biesiadowo do końca br.

Udostępnij artykuł

– Obecna sytuacja na rynku gastronomicznym jest dosyć skomplikowana, gdyż dopiero w tym roku kryzys w tym segmencie jest zauważalny. Konsumenci ostrożniej wydają swoje pieniądze. Branża pizzerii mimo tego stanu rzeczy nadal dość prężnie się rozwija i myślę, że proces ten będzie nadal postępował. Konsumenci mają potrzebę wyjścia do lokalu, a coraz rzadziej stać ich na stołowanie się w drogich restauracjach. I tu właśnie alternatywą są pizzerie – komentuje Wojciech Goduński.

Pizzerie Biesiadowo funkcjonują w 11 województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim, dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim i mazowieckim, a w przygotowaniu są pierwsze lokale w Podlaskiem. Sieć działa w systemie franczyzowym, który firma uruchomiła pod koniec 2008 roku. Do otwarcia lokalu potrzebne jest około 50 tys. zł.

Dzięki kolejnym otwarciom Biesiadowo umacnia swoją pozycję na rynku pizzerii. Liderami są Da Grasso, które posiada ponad 200 lokali oraz Telepizza (120). Kolejno w statystykach – przed Biesiadowem – znajdują: Pizza Dominium i Gruby Benek (po około 60 lokali) oraz Pizza Hut (ponad 50) i Pizza Pai (17 restauracji). Wszystkie te sieci zapowiadają dalszą ekspansję.
 

Opublikowano: 13.07.2010
Aktualizacja: 13.07.2010