7,3 mln zł na kolejne inwestycje hotelowe

Udostępnij artykuł

Wśród 15 wniosków ubiegających się o dofinansowania cztery dotyczyły inwestycji hotelowych. Sa to:
– "Wszystko robimy z myślą o naszym kliencie" (budowa hotelu w Dwikozach) Grupy Hotelowo-Turystycznej Santur,
– "Rozszerzenie oferty usług hotelu Senator poprzez zakup nowoczesnych urządzeń i wyposażenia niezbędnego do zabiegów pielęgnacyjnych ciała, usług spa i fitness" spółki Hotel Senator,
– "Rozbudowa i podniesienie standardu Ośrodka Wypoczynkowego Cztery Wiarty w Korytnicy" firmy handlowej Jezierski,
– "Uruchomienie usług hotelowych i konferencyjnych poprzez rozbudowę restauracji o centrum konferencyjne i część hotelową" firmy PNB Consulting.

Jak już pisaliśmy, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podsumował dotychczasowe nabory w ramach konkursu „Bezpośrednie wsparcie sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw” RPO Województwa Świętokrzyskiego. Do tej pory podpisano 29 umów o dofinansowanie projektów dotyczących branży hotelarskiej. Łączna wartość projektów hotelarskich (budowa nowych hoteli, modernizacje, rozbudowy obiektów) na terenie województwa wynosi około 121 mln zł, z czego wartość przyznanego dofinansowania to prawie 39 mln zł.

Aktualnie, według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki w całym województwie świętokrzyskim funkcjonują 94 obiekty noclegowe, w tym: 67 to hotele, 14 – motele, 6 – pensjonaty, 4 – kempingi, jedno schronisko oraz dwa domy wycieczkowe.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 27.07.2010
Aktualizacja: 27.07.2010