9. sezon Nocnego Marketu zakończony finałem plebiscytu Nocne Koty 2023

Udostępnij artykuł

Najpierw przez 8 kolejnych lipcowych i sierpniowych tygodni na ulubionych wystawców głosowali goście Nocnego Marketu, aby w weekend zamknięcia, spośród wyróżnionej wcześniej ósemki zwycięską trójkę wybrało Nocne Foodie Jury. W jego składzie znalazła się nasza redakcja.

W składzie wyróżnionej przez publiczność ósemki znaleźli się: Fluffy Warsaw, Owca Food, K-Bar, Brasil on the Plate, Uobiod Pop-Up, Sakamoto-ya, Włoski Strajk Pizza Napoletana.

Nocnych wystawców oceniali: szef kuchni restauracji Epoka Marcin Przybysz, dziennikarka i redaktorka prowadząca nasz magazyn “Nowości Gastronomiczne” oraz portal Horecanet.pl Agata Godlewska, znany jako Człowiek od jedzenia kulinarny influencer Szymon Dudek, blogerzy i influencerzy Aneta i Kuba, czyli  Kulinarnie Niepoważni, a także właściciele Nocnego Marketu.

Najwięcej głosów Nocnego Jury zdobyli i po podium sięgnęli:
– pierwsze miejsce: Uobiod pop-up by Magiczny Składnik
– drugie miejsce: Sakamoto-ya
– trzecie miejsce: K-Bar

Zwycięzcy poza tytułami Nocnych Kotów 2023 i trofeami otrzymali również kolejno 3, 2 i 1 darmowy weekend w 2024 roku podczas 9. już sezonu Nocnego Marketu. 

Nocne Koty to jednak nie tylko święto wystawców, ale i zwierzaków: każdy wrzucony do urny głos to 1 zł przeznaczony przez właścicieli Nocnego Marketu na Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Korabiewicach. 

Dzięki zaangażowaniu gości i oddanym głosom, Nocny Market przekazał na rzecz Schroniska w Korabiewicach aż 5658 zł.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości: do charytatywnej akcji postanowili przyłączyć się również przedstawiciele Food Hall Browary Warszawskie, którzy podwoili stawkę. Tym samym na rzecz korabiewickich zwierzaków powędrowało aż 11 316 zł.

Super mieć gastro przyjaciół, którzy myślą i czują podobnie jak my, i zależy im na losie zwierzaków! – doceniają gest Food Hall Browary Warszawskie przedstawiciele Nocnego Marketu, a następnie dodają: – W oczekiwaniu na nowy, już 9 Nocny Sezon, przez całą jesień, zimę i wiosnę gorąco polecamy odwiedzanie pięknej i wypełnionej super street foodem, a także przyjaznej dla wszystkich, także tych czworonożnych, przestrzeni Food Hall Browary Warszawskie!

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Źródło: Nocny Market

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 05.10.2023
Aktualizacja: 05.10.2023