Accor notuje wzrost wyników

Udostępnij artykuł

Grupa Accor opublikowała wyniki finansowe za pierwsze trzy miesiące 2022 roku. Odnotowała przychody w wysokości 701 mln EUR, co stanowi wzrost o 85 proc. w stosunku do analogicznego okresu. Od stycznia do marca br. Grupa otworzyła 26 hoteli z około 3,7 tys. pokojami. To oznacza wzrost netto w sieci o 2,5 proc. w okresie 12 miesięcy.

Jak podkreśla Sébastien Bazin, Chairman and Chief Executive Officer Accor: Wyniki Accor w pierwszym kwartale 2022 roku wskazują na wyraźny wzrost koniunktur. A także nową dynamikę w turystyce, usługach gastronomicznych i rozrywce, a także silny popyt na marki lifestyle i luksusowe. Dzisiejsze trendy w połączeniu z powrotami podróży napawają optymizmem na najbliższe miesiące. Nasze marki są atrakcyjne, idealnie pozycjonowane, a rozbudowany ekosystem hotelowy, który zbudowaliśmy w ciągu ostatnich lat, przyciąga coraz większą liczbę gości, inwestorów, a także partnerów biznesowych. W nadchodzących miesiącach będziemy nadal koncentrować wysiłki na rozwoju i rozbudowie naszego portfolio marek, a także docieraniu do coraz większej grupy klientów.

O Accor

Accor oferuje 5,3 tys. obiektów raz 10 tys. obiektach gastronomicznych w 110 krajach. Grupa posiada portfolio ponad 40 marek segmentu luxury, premium, midscale i economy. Accor wyróżnia się niezastąpionym portfolio charakterystycznych marek i zespołem liczącym ponad 260 tys. osób na całym świecie. Dodatkowo Grupa oferuje wszechstronny lifestylowy program lojalnościowy ALL – Accor Live Limitless. Poprzez inicjatywy takie jak Planet 21 – Acting Here, Accor Solidarity, RiiSE i ALL Heartist Fund, grupa koncentruje się na tworzeniu pozytywnych działań. Poprzez promowanie etycznego biznesu. Zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, odpowiedzialnego hotelarstwa, zaangażowania społecznego i różnorodności. Spółka założona była w 1967 roku. Jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext (kod ISIN: FR0000120404), a także na rynku OTC (kod ACRFY) w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Accor

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 29.04.2022
Aktualizacja: 19.01.2023