Accor współpracuje z Alcatel-Lucent

Udostępnij artykuł

Alcatel-Lucent oferuje trzy rozwiązania dopasowane do potrzeb poszczególnych rodzajów hoteli (luksusowych, klasy średniej i ekonomicznej) niezależnie od ich wielkości. Rozwiązania obejmują cyfrowe telefony dla personelu, a także usługi instalacji i konserwacji oraz szkolenia. Dzięki rozwiązaniom firmy Alcatel-Lucent Grupa Accor będzie w stanie zaoferować gościom hotelowym nowe usługi, na przykład konfigurację poczty głosowej w momencie rejestracji, uwzględnienie preferencji językowych, a także opcje związane z mobilnością i regulowaniem płatności.

Goście skorzystają z takich funkcji, jak bezpośredni numer telefoniczny, poczta głosowa i przekazywanie połączeń, jak również z powiadomień typu „proszę nie przeszkadzać” i automatycznego budzenia. Nowe systemy komunikacyjne uwzględniają także przyszłe możliwości świadczenia przez grupę Accor usług triple play oraz usług telewizji interaktywnej.

W ramach umowy firma Alcatel-Lucent i jej partnerzy handlowi dostarczą produkty i usługi dopasowane do potrzeb wszystkich sieci hoteli należących do grupy Accor na całym świecie, z wyjątkiem sieci Etap Hotel oraz Hotel F1. Grupa Accor ma bogate doświadczenia związane z obsługą klientów. Zarządza ponad 4100 obiektami na całym świecie.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 02.07.2010
Aktualizacja: 02.07.2010