AmRest wdraża model franczyzowy w Pizza Hut CEE

Udostępnij artykuł
Spółka prowadzi w tej części Europy już ponad 200 własnych restauracji sieci Pizza Hut. W 2018 roku firma otrzymała od YUM! właściciela marki Pizza Hut prawo do prowadzenia master-franczyzy w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz w części krajów bałkańskich.

Wprowadzenie franczyzy m. in. w Polsce i Czechach to krok milowy w rozwoju marki Pizza Hut w Europie Środkowo – Wschodniej.

Dzięki rozwojowi franczyzy Pizza Hut przyśpieszy dynamikę wzrostu oraz zwiększy penetrację marki, przede wszystkim dzięki otwarciom restauracji  w mniejszych ośrodkach – od 80 tys. mieszkańców.

Marka oferuje sprawdzone i atrakcyjne formaty: Express oraz  Fast Casual Delivery. Express,  jest ofertą skierowaną do centrów handlowych, stacji benzynowych, sieci kin wymagającą niewielkiej powierzchni najmu od 40 mkw. Model Fast Casual Delivery to format z miejscami siedzącymi oraz realizacją zamówień z dostawą do domu.  Docelową lokalizacją są  centra miast lub duże osiedla. Restauracja Fast Casual Delivery powinna posiadać łatwy dostęp dla gości i kierowców oraz od 110-120 mkw powierzchni.

 Pizza Hut oferuje sprawdzony i jasny model biznesowy wspierając franczyzobiorców  – od oceny lokalizacji, poprzez jej przygotowanie, budowę i otwarcie restauracji.  

Stając się częścią dużej organizacji jaką jest AmRest  franczyzobiorca otrzymuje dostęp do sprawdzonych narzędzi i systemów wspierających działalność biznesu. To istotna przewaga konkurencyjna. Moim zdaniem kluczowa! – powiedział Damian Rybak, Dyrektor ds. Franczyzy Pizza Hut. Atrakcyjny poziom inwestycji i szybki zwrot na kapitale to dodatkowe atuty oferty– dodaje.

AmRest zarządza już franczyzowymi restauracjami Pizza Hut w Europie Zachodniej, to  ponad 100 lokali we Francji i 70 w Niemczech. Dodatkowo spółka prowadzi prawie 30 restauracji Pizza Hut  w modelu franczyzowym w Rosji.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 05.12.2019
Aktualizacja: 05.12.2019