a&o Hostels: W pierwszej połowie roku prawie wyrównaliśmy wyniki z 2019

Udostępnij artykuł

-Liczby przypominają rok 2019 – podsumowuje dyrektor generalny Oliver Winter. Prawie wyrównaliśmy ówczesne liczby – to doskonałe wyniki i pewny sygnał na drugą połowę roku. Ponad 2500 telefonów dziennie na infolinię rezerwacji, 80-procentowy wzrost liczby odwiedzających stronę aohostels.com w okresie od maja do czerwca oraz średnie obłożenie pokoi około 74 proc. w maju i 85 proc, w czerwcu to wyniki z pierwszego półrocza 2022 roku jednego z najlepszych w historii naszej firmy.

Szczególnie w przypadku rezerwacji grupowych i rodzinnych, a&o odnotowuje dwucyfrowy wzrost w porównaniu z 2019 r. Spodziewane przychody w tym roku wyniosą od 140 do 160 mln euro – szacuje Oliver Winter, który założył a&o 22 lata temu w Berlinie-Friedrichshain. Pod warunkiem, że pandemia koronawirusa nie wywoła żadnych znaczących ograniczeń następnej jesieni i zimy. Koronawirus nadal będzie nas ograniczać, ale znaleźliśmy również sposoby, aby skutecznie poradzić sobie z tym wyzwaniem.

Specjalne środki bezpieczeństwa i higieny zostaną utrzymane, a oferta cyfrowa będzie dalej rozszerzana. Obejmuje ona na przykład samodzielne lub mobilne zameldowanie, cyfrowe zameldowanie na śniadanie lub cyfrowy klucz do pokoju.

a&o rozbudowuje zespół

Aplikowanie przy użyciu smartfona, umowa o pracę na czas nieokreślony, uczestnictwo w akademii online i znajomość języka niemieckiego nie są już warunkami pracy na recepcji.

Zmieniliśmy i dodaliśmy kilka rzeczy – wyjaśnia Oliver Winter. Abyśmy byli jako pracodawca jeszcze bardziej atrakcyjni – opinie na ten temat są bardzo pozytywne. Od początku roku podpisaliśmy ponad 400 nowych umów o pracę. Rekrutacja trwa. Jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o cyfryzację i obsługę gości – logiczne jest, że teraz dostosowujemy również procesy rekrutacyjne do potrzeb kandydatów i branży. Mamy rozwiązania na niedobór personelu i myślimy nie szablonowo.

Sieć a&o nadal rośnie w największych miastach Europy

W Warszawie, Budapeszcie, Kopenhadze, Edynburgu i Rotterdamie a&o od 2020 roku otworzyło jeszcze pięć obiektów, co daje łącznie 40 hosteli w 25 miastach i dziewięciu krajach europejskich. Wysoko na liście ekspansji znajdują się Wielka Brytania, Włochy, Benelux oraz region DACH. Ponadto firma ma na oku Irlandię i Francję, a także Rzym czy Ateny.

Bardziej niż kiedykolwiek polegamy na przejęciach istniejących obiektów, nie tylko w celu znacznego przedłużenia żywotności nieruchomości. Celem firmy jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2 do 2025 roku – mówi Oliver Winter.

ŚWIAT HOTELI – MAJ-CZERWIEC 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli czerwiec 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 09.08.2022
Aktualizacja: 09.08.2022