Aquapark w hotelu Bornit

Udostępnij artykuł

Aktualnie spółka poszukuje firmy, która stworzyłaby koncepcję aquaparku. W hotelu działa już kryty basen o wymiarach 25 x 10 metrów oraz głębokości od 1,5 m do 2 m. Przy basenie znajdują się również urządzenia fitness.

Bornit to jedyny czterogwiazdkowiec w polskich Karkonoszach, położony w Szklarskiej Porębie u stóp Szrenicy na wysokości 700 m n.p.m. Obiekt został oddany do użytku w 1999 roku. Do dyspozycji hotel oddaje 176 miejsc noclegowych w pokojach jedno- i dwuosobowych oraz w apartamentach. Na terenie hotelu znajduje się restauracja (160 miejsc), ogród zimowy, patio oraz klub nocny z dyskoteką. Obiekt dysponuje sześcioma salami konferencyjnymi.

Interferie to spółka, która ma ponad 15-letnią tradycję w działalności na krajowym rynku turystycznym i jest największą firmą turystyczną na Dolnym Śląsku, jedną z większych w Polsce. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki, Dolnośląskiej Izby Gospodarczej oraz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. W portfolio spółki znajduje się pięć ośrodków wypoczynkowych (Dąbki, Ustronie Morskie, Głogów, Kołobrzeg, Świnoujście) oraz trzy hotele (czterogwiazdkowy w Szklarskiej Porębie, dwugwiazdkowy w Świeradowie-Zdroju i jednogwiazdkowy w Lubinie).

W 2009 roku zysk netto Interferii wyniósł około 2,9 mln złotych i był ponad trzykrotnie wyższy niż ten osiągnięty w 2008 roku, a przychody ze sprzedaży kształtowały się na poziomie 43 mln złotych – to niemal o 6 mln więcej niż w porównywalnym okresie.

 

Opublikowano: 07.07.2010
Aktualizacja: 07.07.2010