Arche Metalowiec Muszyna – trwa remont i rewitalizacja wyposażenia

Udostępnij artykuł

Arche Metalowiec Muszyna to dawne Sanatorium w Złockiem, które powoli odzyskuje swój blask. Spółka Arche prowadzi rewitalizację obiektu oraz oryginalnych mebli z okresu kiedy hotel powstawał. Zakończenie inwestycji planowane jest w wakacje 2024 r.

Arche Metalowiec Muszyna
Arche Metalowiec Muszyna

Zaprojektowany układ funkcjonalno-przestrzenny dla całego obiektu przewiduje ok. 375 pokoi hotelowych w istniejącym budynku sanatoryjnym i nowym budynku hotelowym wraz z: salami wielofunkcyjnymi o łącznej powierzchni ok. 1500 mkw., restauracją i barem z tarasami w zielonym dziedzińcu hotelowym, a także przestrzenią zabaw dla dzieci (kids room).

Projekt zakłada również przebudowę i rozbudowę istniejącego budynku basenu – dodatkowy basen zewnętrzny, strefa basenowa dla dzieci, strefa jacuzzi, sala sportowa, SPA, przebudowę budynku recepcyjnego i stworzenie baru wodnego z kawiarnią, a także boisko wielofunkcyjne, plac zabaw dla dzieci i atrakcyjne zagospodarowanie dziedzińca.

Arche Metalowiec Muszyna

Rozpoczęliśmy rewitalizację oryginalnych mebli z okresu kiedy hotel powstawał. W obiekcie pozostanie charakterystyczna mozaika, posadzki z kamienia, zastawy stołowe, lampy i wszystko co przetrwało próbę czasu – czytamy na profilu Facebook Arche Inwestycje.

Przedstawiciele Arche o inwestycji

Mieszkam na odludziu i chętnie bym tu zamieszkał, więc trafiliśmy w dobre miejsce. Szczególnie lubimy lokalność, historię, dziedzictwo. Tu będziemy na pewno, mieli możliwość, żeby pokazać, jak potrafimy uszanować to, co było wcześniej. Tu skupiało się życie Muszyny, obiekt był bardzo rozpoznawalny i chciałbym, żeby znów tak było – powiedział Władysław Grochowski, prezes Arche.

Na pierwszy rzut oka może tego potencjału, aż tak nie widać, ale to, co ukrywa się w środku, te detale, świadczą o wysokiej jakości tego obiektu. Projektanci, którzy pracowali przy tym obiekcie, bardzo szczegółowo pochodzili do detali. Myślę, że Arche Metalowiec Muszyna to będzie bardzo ciekawy projekt, gdzie uda nam się zachować, jak najwięcej elementów, które wykorzystamy – podkreślił Piotr Grochowski, główny architekt Arche.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Źródło: Arche

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 07.03.2023
Aktualizacja: 07.03.2023