Argentyńska uczta na dachu Warszawy w Neo(n) Bistro

Udostępnij artykuł
W najbliższy weekend szef Martin Gimenez Castro zabierze wszystkich gości do słonecznej Argentyny. Wszystko w ramach pop-upowej restauracji zero waste Neo(n) Bistro. To niesamowita okazja do poznania prawdziwych argentyńskich smaków, potraw i tradycji kulinarnych. Rezerwacje trwają na neonbistro.club.
Argentyna w centrum stolicy…

… tak, to możliwe! W tym tygodniu specjalne, prawdziwie argentyńskie menu zostało przygotowane przez Martina Gimeneza Castro. To szef kuchni i restaurator, autorytet w dziedzinie sztuki kulinarnej, specjalizujący się w autorskiej kuchni South American Modern (połączenie najlepszych ryb, owoców morza i mięs, a także temperamentu i nowoczesnych technik kulinarnych). Swoje doświadczenie zdobywał w Ameryce Południowej oraz w USA, gdzie brał udział w prestiżowych konkursach np. James Beard Foundation. W Warszawie prowadzi restaurację Fine Dining – Ceviche Bar. Martin jest także znany jako zwycięzca I edycji polskiego programu Top Chef oraz Szef Jutra w Gault & Millau.

Tuńczyk z koglem moglem i pudrem z siana? Okoń z salsą verde i bodem? A może szczęka hamachi z sosem XO? Dwie lipcowe noce 16 i 17 wypełnią wyrafinowane smaki oraz egzotyczne składniki z dalekiej Argentyny.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE czerwiec-lipiec 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

O Neo(n) Bistro

Neo(n) Bistro jest pierwszą próbą po lockdownowej redefinicji fine diningu. To seria jednorazowych kolacji wiodących polskich szefów organizowanych przez twórców Nocnego Marketu oraz Festiwali Restaurant Week i Fine Dining Week i odbywających się w na co dzień niedostępnych magicznych przestrzeniach Warszawy. Niepowtarzalnym doświadczeniom towarzyszy odpowiednia oprawa i serwis, które twórczo łamią historyczne i nowoczesne standardy najwyższej sztuki kulinarnej gościnności.

Wyjątkowe kulinarne doświadczenia z 360° widokiem na stolicę będą odbywać się od lipca do września 2021 r na dachu hotelu Novotel przy ulicy Parkingowej. Miejsca można rezerwować online na stronie neonbistro.club. Należy wybrać liczbę osób, datę, godzinę oraz jedno z dwóch menu.

Neo(n) Bistro jest pierwszą w Polsce restauracją w 100 proc. pozostająca w duchu filozofii zero waste #SzanujJedzenie. Dzięki wcześniejszemu wyborowi menu przy dokonywaniu rezerwacji online, marnowana żywność zostaje ograniczona do zera.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 16.07.2021
Aktualizacja: 16.07.2021