Aruba Sophisticated Ribs Bar – lokal specjalizujący się w żeberkach otwarty

Udostępnij artykuł
W samym centrum Śródmieścia Południowego, w kulinarno-barowym zagłębiu przy zbiegu Emilii Plater i Hożej, podczas pandemicznego lockdownu wystartowała nowa restauracja. Stoją za nią twórcy takich projektów jak Flambéeria oraz Saska Bistro&Cafe.

Aruba Sophisticated Ribs Bar to miejsce przede wszystkim dla fanów żeberek oraz koneserów dobrej jakości mięsa. Dlatego używa się tu wyłącznie wieprzowiny złotnickiej. W przyszłości w Menu Konesera pojawią się również tak cenione klasyki, jak: amerykańska wieprzowina Duroc, węgierska Mangalica, także hiszpańska wieprzowina iberyjska.

Swój smak żeberka w Arubie zawdzięczają autorskim marynatom, w których mięso leżakuje aż 24h. Następnie zanurzone w kąpieli z bulionu z trzech mięs. To wszystko przed wrzuceniem na ogień, na którym pieką się nabierając aromatu z wiśniowego, olchowego i bukowego drewna. Żeberka odmierza się nie w klasycznych porcjach wagowych, a w metrach.  

Do wyboru w menu Aruba aż pięć różnych opcji żeberkowych marynat i dodatków:

  • z azjatyckimi przyprawami Teriyaki,
  • inspirowana hiszpańskimi smakami, podlana winem Rioja marynata z chorizo,
  • słodko-wytrawna z piwem pszenicznym, miodem Drahimskim i śliwkami,
  • umamiczna marynata z najbardziej klasycznym sosem demi-glace i boczniakami,
  • oblane gorącym serem cheddar żeberka BBQ z whiskey Jameson i karmelizowaną mini kukurydzą.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE czerwiec-lipiec 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Restauracja zajęła ponad 100 metrów parteru pięknej XIX- wiecznej kamienicy. Do dyspozycji gości pozostają dwie większe sale, osobny pokój na kameralne spotkania oraz zacieniony, widoczny z daleka dzięki ciemnym żaglom, ogródek.

Poza żeberkami na metry w menu znaleźć można burgery z kukurydzianym kurczakiem albo szarpanymi żeberkami. W przystawkach ręcznie siekanego tatara z polskiej polędwicy wołowej, klasyczną sałatę Cezar, a nawet coś dla wegan i wegetarian: wegański strogonow z roślinnym Qurczakiem. Pragnienie ugasicie zamawiając z pełnej klasyków karty koktajli i alkoholi.  

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.