Atelier Amaro serwuje kawę od Nespresso, stworzoną specjalnie dla restauracji z Gwiazdką Michelin

Udostępnij artykuł
Kenya Milima – nowa mieszanka kaw powstała z myślą o lokalach, które posiadają to zaszczytne odznaczenie. Kenia słynie z wysokiej jakości kawy, ukształtowanej przez szczególne terroir i klimat. Dzięki nim espresso uzyskuje rzadki i ciekawy smak, który uzupełni unikalne menu, tworzone przez wyróżnionych gwiazdkami Michelin szefów kuchni i zachwyci ich gości. W Polsce serwuje ją Atelier Amaro.

W Polsce mieszanki kaw Nespresso Exclusive Selection można degustować w warszawskiej restauracji Atelier Amaro, która w tym roku utrzymała gwiazdkę Michelin. Jej twórca i właściciel, Wojciech Modest Amaro, serwuje w lokalu dania zwane momentami, które cechuje innowacyjne podejście do gotowania, korzystanie z sezonowych produktów oraz szacunek dla tradycji polskiej kuchni i dawnych zapomnianych odmian warzyw, owoców czy zbóż.

– Doceniam, że Nespresso od wielu lat współpracuje i stara się zrozumieć potrzeby i wizję najlepszych na świecie szefów kuchni, i że przygotowało tak unikalne mieszanki kaw dla elity branży restauracyjnej. Jest to znakomity przykład realizacji wspólnej idei, opartej na podążaniu za wyjątkowym aromatem, smakiem i jakością, zarówno kawy, jak i serwowanych dań. Cieszę się, że moja pracowania kulinarna jest w gronie partnerów Nespresso Professional i zapraszam na degustowanie momentów, również z kawą Nespresso w Atelier Amaro – mówi Wojciech Modest Amaro, właściciel atelier.

Wojciech Modest Amaro znalazł się w 2019 r. w gronie 100 najlepszych kucharzy świata wyróżnionych The Best Chef Awards. Historyczną, bo pierwszą dla Polski gwiazdkę Michelin zdobył w 2013 roku i do tej pory ją utrzymał. W tym roku Atelier Amaro przeniosło się do nowej, prestiżowej lokalizacji na Placu Trzech Krzyży w Warszawie.

KAWY EXCLUSIVE SELECTION

Pojawiły się na rynku w 2016 roku jako specjalna oferta dla uznanych i nagradzanych restauracji typu fine dining. Asortyment obejmuje dwie wyjątkowe mieszanki kaw – Kenya Milima i Nepal Lamjung, które pozostawiają niezapomniane wrażenia gościom odwiedzającym najlepsze restauracje na świecie. Nespresso Professional od lat współpracuje z branżą gastronomiczną i ma bliskie relacje z wieloma najlepszymi i wybitnymi szefami kuchni. To kreatywni geniusze, oczekujący od swoich partnerów i dostawców nowych produktów, które jeszcze bardziej wzmocnią doznania kulinarne w ich fine-dining’owych restauracjach.

– Ziarna z Kenii są cenione przez koneserów kawy na całym świecie, dzięki swojej zaskakującej soczystej kwaskowości oraz naturalnej nucie czarnej porzeczki. Jestem przekonana, że właśnie takie, nieoczywiste w smaku kawy, idealnie uzupełniają kulinarne kreacje wybitnych szefów kuchni. Cieszę się ogromnie, że dzięki naszej współpracy z Atelier Amaro możemy przybliżyć polskim koneserom kawy smaki i aromaty z wyjątkowych terroir – mówi  Anna Oleksak, Coffee Ambassador Nespresso w Polsce.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – SIERPIEŃ-WRZESIEŃ 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <
EXCLUSIVE SELECTION KENYA MILIMA

Kawa Exclusive Selection Kenya Milima jest owocem wyjątkowych warunków klimatycznych i afrykańskiego terroir. Drzewka kawowca rosną na wysokości 1400-2000 m n.p.m. w żyznej, wulkanicznej, glebie, a ich ziarna dojrzewają w silnym nasłonecznieniu w ciągu dnia i w niskich temperaturach wieczorem i nocą, co nadaje im wyjątkowej kwaskowości. Zebrane i w specjalny sposób palone ziarna dają finalny efekt w postaci filiżanki niezwykle soczystej kawy z kwaskową, cytrusową nutą. Kenya Milima będzie idealna podana w formie espresso. Doskonale komponuje się ze świeżymi, leśnymi aromatami, serwowanymi w deserach restauracji Atelier Amaro w Warszawie.

EXCLUSIVE SELECTION NEPAL LAMJUNG

Kawa Exclusive Selection Nepal Lamjung pozyskiwana jest u podnóża Himalajów, gdzie na wysokości 1100-1600 m n.p.m. uprawia się rzadkie odmiany ziaren kawy Arabiki, w bardzo limitowanych ilościach. Ziarna kawowców, uprawianych przez ok. 3200 plantatorów, są zbierane i obrabiane ręcznie. Ręczny zbiór pozwala na zebranie przede wszystkim dojrzałych owoców, co ma ogromne znaczenie dla ostatecznego smaku zaparzonej kawy.Nespresso stosuje technikę rozdzielnego palenia, by wydobyć z kawy jej złożone aromaty. Nepal Lamjung ma intensywny smak i aksamitną konsystencję, idealnie smakuje podana jako espresso lub lungo. Doskonale komponuje się z czekoladowymi deserami, będąc zwieńczeniem wyśmienitych dań.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 10.09.2019
Aktualizacja: 12.09.2019