Będzie hotel u podnóża Góry Dzikowiec

Udostępnij artykuł

Budowa hotelu położonego u podnóża Góry Dzikowiec ruszyła w latach 80. ubiegłego wieku. Inwestorem była Dyrekcja Dolnośląskiego Gwarectwa Węglowego, która jednak wycofała się z inwestycji po likwidacji wałbrzyskiego górnictwa. Przez te lata władze Boguszowa-Gorców doprowadziły do powstania w okolicy infrastruktury dla narciarzy, amatorów paralotniarstwa i kolarstwa górskiego. Obecnie ogłosiły przetarg na sprzedaż ziemi i budynku przyszłego hotelu.

Wystawiony na sprzedaż teren ma 1,2 ha, hotel jest w stanie surowym otwartym. W pierwotnym planie miał w nim powstać basen oraz kręgielnia. Przetarg odbędzie się 12 października 2010 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Boguszowie-Gorcach.

W ramach rozbudowy infrastruktury „Góry Dzikowiec” i oferty inwestycyjnej, do końca roku 2011 planowana jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w bezpośrednim sąsiedztwie przeznaczonego do sprzedaży terenu pod zabudowę hotelową, a także planowana jest przebudowa dróg dojazdowych. Oferowany do sprzedaży teren przeznaczony jest na usługi sportu i rekreacji oraz usługi turystyki i rekreacji.

W ubiegłym roku Rada Miejska Boguszowa-Gorc ustaliła nowe stawki podatku od nieruchomości, ustalając preferencyjne stawki dla podmiotów prowadzących działalność w zakresie hoteli, obiektów noclegowych turystycznych i innych zakwaterowań. Stawki dla tych działalności zostały ustalone w wysokości około 20 proc. wartości stawek dla pozostałych podmiotów gospodarczych. Podatek od gruntów to 15 gr za 1 mkw. (stawka normalna 77 gr), a od budynków – 3,55 zł za 1 mkw. (stawka normalna 17,76 zł).

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 05.08.2010
Aktualizacja: 05.08.2010