Będzie hotel u podnóża Góry Dzikowiec

Udostępnij artykuł

Budowa hotelu położonego u podnóża Góry Dzikowiec ruszyła w latach 80. ubiegłego wieku. Inwestorem była Dyrekcja Dolnośląskiego Gwarectwa Węglowego, która jednak wycofała się z inwestycji po likwidacji wałbrzyskiego górnictwa. Przez te lata władze Boguszowa-Gorców doprowadziły do powstania w okolicy infrastruktury dla narciarzy, amatorów paralotniarstwa i kolarstwa górskiego. Obecnie ogłosiły przetarg na sprzedaż ziemi i budynku przyszłego hotelu.

Wystawiony na sprzedaż teren ma 1,2 ha, hotel jest w stanie surowym otwartym. W pierwotnym planie miał w nim powstać basen oraz kręgielnia. Przetarg odbędzie się 12 października 2010 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Boguszowie-Gorcach.

W ramach rozbudowy infrastruktury „Góry Dzikowiec” i oferty inwestycyjnej, do końca roku 2011 planowana jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w bezpośrednim sąsiedztwie przeznaczonego do sprzedaży terenu pod zabudowę hotelową, a także planowana jest przebudowa dróg dojazdowych. Oferowany do sprzedaży teren przeznaczony jest na usługi sportu i rekreacji oraz usługi turystyki i rekreacji.

W ubiegłym roku Rada Miejska Boguszowa-Gorc ustaliła nowe stawki podatku od nieruchomości, ustalając preferencyjne stawki dla podmiotów prowadzących działalność w zakresie hoteli, obiektów noclegowych turystycznych i innych zakwaterowań. Stawki dla tych działalności zostały ustalone w wysokości około 20 proc. wartości stawek dla pozostałych podmiotów gospodarczych. Podatek od gruntów to 15 gr za 1 mkw. (stawka normalna 77 gr), a od budynków – 3,55 zł za 1 mkw. (stawka normalna 17,76 zł).

Opublikowano: 05.08.2010
Aktualizacja: 05.08.2010