Bliżej budowy trzygwiazdkowca w Lubelskiem

Udostępnij artykuł

Przedmiotem zamówienia była budowa hotelu z częścią restauracyjno-klubową. Jak już pisaliśmy, na parterze budynku znajdzie się restauracja na około 80 osób, a na piętrze osiem pokoi hotelowych. Wkrótce będą potrzebni dostawcy wyposażenia do hotelu. Według planu, budowa ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Obiekt bedzie miał standard trzech gwiazdek. Inwestycja dofinansowywana jest w ramach RPO Województwa Lubelskiego, działanie „Dotacje inwestycyjne w dziedzinie turystyki”.

Spółka Tecop została założona w 1993 roku jako firma handlowo-usługowa. W pierwszych latach działalności pracowała głównie jako kooperant w branży metalowej. W kolejnych latach wykonywała usługi budowlano-montażowe w kraju i wspólnie z firmą Lubopol na rynku niemieckim. Obecnie specjalizuje się w wykonawstwie domków jednorodzinnych i usługach IT.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że obecnie w całym województwie lubelskim funkcjonuje 25 hoteli, z czego 13 to obiekty trzygwiazdkowe (dziewięć to dwu-, a dwa – jednogwiazdkowe). W sumie w województwie znajduje się łącznie około 50 skategoryzowanych obiektów noclegowych. Według danych GUS, stopień wykorzystania pokoi hotelowych w województwie w 2009 r. wyniósł 40,4 proc. (38,7 proc. w 2008 r.). 

Opublikowano: 30.07.2010
Aktualizacja: 30.07.2010