Busko-Zdrój: przebudowa sanatorium

Udostępnij artykuł

W nowym budynku powstaną m.in.: pokoje dla kuracjuszy oraz część zabiegowa (balneologia i kinezyterapia). W ramach projektu budowlanego opracowana zostanie koncepcji aranżacji i wyposażenia wnętrz oraz projekt w zakresie wyposażenia meblowego. Plan modernizacji ma powstać do końca br.

Budynek nr 3 jest obiektem jednokondygnacyjnym, niepodpiwniczonym, na rzucie prostokąta o wym. 13 na 33 m. Obecnie znajdują się w nim mieszkania, pomieszczenia administracyjne i apteka.

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ w Busku-Zdroju dysponuje 320 miejscami w pokojach (z łazienkami) jedno- i dwuosobowych oraz apartamentach. Pokoje wyposażone są w telefon, telewizor, czajnik bezprzewodowy, chłodziarkę.

Obiekt świadczy usługi w zakresie kompleksowej rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego. W sanatorium wykonywanych jest około 50 zabiegów balneologicznych i fizjoterapeutycznych, które odbywają sie w 44 gabinetach. Cała baza zabiegowa znajduje się pod jednym dachem. Na terenie Szpitala mieszczą się także m.in.: sala do gimnastyki zespołowej, basen rehabilitacyjny, solarium, zespół saun (sauna na podczerwień, sauna fińska, łaźnia parowa), haloterapia, gabinet kosmetyczno-fryzjerski, wypożyczalnia rowerów oraz kijków do nordic walking, biblioteka, kaplica.

Opublikowano: 29.07.2010
Aktualizacja: 29.07.2010