Ceny noclegów nadal spadają

Udostępnij artykuł

Szczególnie hiszpańskie metropolie takie jak Madryt (96 euro) i Sewilla (73 euro) odznaczają się w tym miesiącu dużym spadkiem cen – jest to ich najniższa cena w tym roku – wynika z indeksu cen hoteli, który zostaje co miesiąc opublikowany przez porównywarkę hotelową www.trivago.pl.

Ceny hoteli w europejskich metropoliach spadają średnio w stosunku do zeszłego miesiąca o siedem procent. W 37 z 50 miastach zawartych w indeksie tHPI nastąpił spadek cen w lipcu. Również metropolie Andaluzji takie jak Sewilla (73 euro) i Granada (66 euro) kuszą cenami. Osiągneły one w lipcu najniższą cenę w roku. Nawet Kraków (77 euro) dołączył do metropoli w których spadły ceny noclegów. Rok temu nocleg w krakowskim hotelu kosztował tyle samo co dzisiaj. Podobną sytuację zaobserwowano w innych miastach Polski. Średnia cena za noc w polskim hotelu wynosi obecnie 72 euro, ok. 8 procent mniej niż miesiąc temu.

Indeks cen hoteli trivago tHPI (trivago Hotel Price Index) jest publikowany co miesiąc przez porównywarkę hotelową cen www.trivago.pl. Jest to wykaz średnich cen noclegów w najpopularniejszych miastach turystycznych Europy. Ceny dotyczą pokoju standardowego dwuosobowego i są obliczane na podstawie 160 tys. dziennych zapytań o noclegi w hotelach, jakie znajdują się w bazie portalu. Platforma porównuje na żywo ceny ponad 400.000 hoteli na całym świecie, oferowanych przez ponad 53 platformy bukujące.

Opublikowano: 13.07.2010
Aktualizacja: 13.07.2010