Ciechocinek chce pozyskać gości z zagranicy

Udostępnij artykuł

Na razie opracowany jest projekt realizacji zamierzeń uzdrowiska. Na samo jego przygotowanie sanatorium otrzymało środki z funduszy unijnych. Jesienią 2010 roku zostanie złożony wniosek o dofinansowanie II etapu projektu, czyli już konkretnych działań.

Klinika oferuje noclegi w 263 pokojach jedno- i dwuosobowych oraz apartamentach. Wszystkie pokoje posiadają łazienki z prysznicem. W każdym z nich znajduje się: TV-SAT, radio, telefon, internetowe łącze przewodowe lub bezprzewodowe, w większości lodówka. Placówka mieści się w czterech kilkupiętrowych budynkach.

Uzdrowisko leczy choroby reumatyczne, choroby układu krążenia, układu oddechowego, nerwowego, układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii, choroby skóry oraz ofertuje rehabilitacje po mastektomii. Placówka oferuje kinezyterapię, balneoterapię, hydroterapię, fizykoterapię, krioterapię oraz turnusy rehabilitacyjne. W jej strukturze jest również Centrum Dermatologii Estetycznej oraz Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej. Klinika prowadzi także działalność z zakresu spa & wellness oraz zaplecze rekreacyjne (m.in.: wypożyczalnia rowerów, grille i ogniska, organizacja wycieczek turystyczno-krajoznawczych). Dzień pobytu kosztuje w sezonie od 160 zł za dobę.

Opublikowano: 28.07.2010
Aktualizacja: 28.07.2010