Czekoladowy Weekend w fabryce Wedla za nami

Udostępnij artykuł
Podczas spaceru specjalnym szlakiem wycieczkowym ponad dwa tysiące gości podpatrywało, jak powstają czekolady w tabliczkach, w gabinecie Jana Wedla poznali historię przedsiębiorstwa, a w galerii rzeźb spotkali się z Mistrzynią Czekolady E. Wedel – Joanną Klimas-Profus. Nie zabrakło także konkursu i wedlowskich słodkości.

Jak powstaje czekolada?

Wizyta rozpoczynała się od poczęstunku i wprowadzenia w świat wedlowskich czekolad. Uczestnicy przenosili się do Ghany, z której pochodzi kakao zawarte
w czekoladach gorzkich E. Wedel, wyróżniających się mocno czekoladowym smakiem. To właśnie kakao było tematem przewodnim tegorocznej edycji Czekoladowego Weekendu – z tej okazji Fabryka została udekorowana w zdjęcia, infografiki i naklejki przedstawiające owoc, bez którego czekolady by nie było. Następnie, goście ze specjalnego szlaku wycieczkowego podpatrywali, jak działa linia produkcyjna na której produkowane są wedlowskie tabliczki, a także przyglądali się, jak powstają czekoladowe rękodzieła w Pracowni Rarytasów.

SWEETS & COFFEE
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Czekoladowa historia

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie gabinetu historycznego Jana Wedla, który zbudował Fabrykę przy ul. Zamoyskiego i przeszedł do historii firmy jako zaangażowany społecznie innowator. W tym wyjątkowym miejscu odbywała się krótka lekcja czekoladowej historii, która rozpoczęła się w 1851 roku, gdy Karol Wedel otworzył przy ulicy Miodowej 12 pierwszy sklep, a obok niego parową fabrykę czekolady. Po wyjściu z gabinetu historycznego, goście przechodzili do galerii czekoladowych rzeźb, gdzie dekorując czekoladowe bombki czekała na nich Joanna Klimas-Profus, Mistrzyni Czekolady E. Wedel. Spotkanie z Mistrzyni Czekolady udowodniło gościom, że z czekolady można zrobić wszystko –  w końcu to Asia
i Janusz Profus, Maestro Czekolady, tworzą czekoladowe rzeźby, obrazy, a nawet sukienki i buty. Dla amatorów gier przygotowano także maszynę vendingową, która zwycięzców nagradzała wedlowskimi słodkościami. Ostatnim punktem wycieczki była wymiana zebranych naklejek na upominek. Wychodzących gości żegnał ogromny czekoladowy miś do produkcji którego wykorzystano około 600 kg czekolady!

 Do zobaczenia!

Czekoladowy Weekend został zorganizowany po raz szósty. Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem i pomaga spełnić dziecięce marzenia
o odwiedzinach najsłodszego miejsca na świecie. Jest jedną z dwóch okazji w ciągu roku, gdy Fabryka E. Wedel otwiera swoje podwoje dla zwiedzających – kolejna możliwość nadarzy się w maju podczas Nocy Muzeów.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 11.12.2018
Aktualizacja: 11.12.2018