Dagmara Piasecka Ramos nową dyrektor generalną i prezes zarządu PepsiCo Polska

Udostępnij artykuł

4 lipca br. Dagmara Piasecka Ramos obejmie stanowisko dyrektor generalnej i prezes zarządu PepsiCo Polska. Zastąpi tym samym obecnego prezesa zarządu Michała Jaszczyka. W ramach struktur firmy awansował on na wiceprezesa ds. rozwoju i transformacji rynków franczyzowych w Europie i dyrektora generalnego rynków franczyzowych w Europie Centralnej.

Dagmara Piasecka Ramos

Dagmara Piasecka Ramos posiada międzynarodowe doświadczenie na stanowiskach zarządczych. Przez ostatnie 20 lat pracowała w Phillip Morris. Tam rozwijała karierę w obszarze marketingu, sprzedaży, transformacji, strategii wzrostu, a także cyfryzacji. Pracowała i żyła w wielu miejscach, w tym w Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji. To pozwoliło jej zyskać pełne zrozumienie zachowań konsumentów i funkcjonowania rynków w różnych regionach świata.

Objęcie stanowiska dyrektor generalnej i prezes zarządu PepsiCo Polska jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Cieszę się, że mogę włączyć się w rozwój organizacji, która posiada tak wspaniały dorobek rynkowy, społeczny i środowiskowy. Głęboko wierzę, że moja wiedza i wieloletnie doświadczenie pomogą mi zarówno kontynuować tradycję firmy. Jak i realizować ambitne cele rozwoju na polskim rynku. W biznesie stawiam na odważne kroki, inkluzywność i otwartość. Dlatego jestem dumna, że mogę stać się częścią rodziny PepsiCopowiedziała Dagmara Piasecka Ramos.Jednocześnie gratuluję awansu obecnemu prezesowi zarządu, Michałowi Jaszczykowi, który przez ostatnie 4 lata z sukcesem realizował strategię rozwoju i wzrostu PepsiCo w Polsce dodała.

Dagmara Piasecka Ramos będzie raportować bezpośrednio do Christophe’a Guille, wiceprezesa PepsiCo na Europę Centralną i Bałkany.

Awans byłego prezesa

Od 1 czerwca 2018 r. funkcję dyrektora generalnego i prezesa zarządu PepsiCo Polska pełnił nieprzerwanie Michał Jaszczyk.

Praca na stanowisku dyrektora generalnego i prezesa zarządu PepsiCo Polska była dla mnie niezwykłym zaszczytem. Wspólnie udało nam się nie tylko realizować założone cele biznesowe, ale co ważniejsze prowadzić organizację w kierunku zrównoważonego rozwojupowiedział Michał Jaszczyk, ustępujący z funkcji prezesa zarządu PepsiCo Polska.Zdecydowanie za największy sukces PepsiCo ostatnich lat uważam inwestycję w projekt ekologicznego zakładu produkcji przekąsek w Środzie Śląskiej. Zastosowaliśmy tam najbardziej innowacyjne w skali Europy zielone rozwiązania. Cieszę się, że mogę rozwijać się w ramach organizacji. Jednocześnie jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie mojej następczyni otworzą jej drogę do licznych sukcesów na nowym stanowisku dodał Michał Jaszczyk.

W roli dyrektora generalnego w Europie Centralnej Michał Jaszczyk będzie odpowiedzialny za współpracę z partnerami biznesowymi na siedmiu rynkach. Austriackim, czeskim, węgierskim, słowackim, bułgarskim, czarnogórskim oraz serbskim. Jako wiceprezes ds. rozwoju i transformacji rynków franczyzowych odpowiadać będzie za ponad 20 rynków w całej Europie.

Michał Jaszczyk

Źródło: PepsiCo Polska

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 30.06.2022
Aktualizacja: 30.06.2022