Dziś otwarcie gastronomii!

Udostępnij artykuł
Ostatni raz zjedzenie posiłku wewnątrz restauracji było możliwe 23 października 2020 roku. Dziś, po siedmiu miesiącach goście ponownie mogą zamówić dania i skonsumować je w lokalu. Obowiązują jednak nadal pewne restrykcje.

Pierwsze luzowanie obostrzeń związanych z gastronomią nastąpiło 15 maja. Wtedy goście zaczęli odwiedzać kawiarnie i restauracje, ale zjedzenie posiłku czy wypicie kawy było możliwe jedynie w ogródku, na powietrzu. 28 maja swoją działalność może wznowić także gastronomia wewnątrz lokali.

Warunkiem jest zachowanie norm bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Chodzi o max. 50 proc. obłożenie a także zachowanie dystansu między gości. Do ich dyspozycji powinien być co drugi stolik, a odległość między nimi musi wynosić 1,5 metra. Wyjątek stanowi sytuacja, w której lokale zdecydują się na przegrody (min. 1 m wysokości od stolika).

Wchodząc do restauracji gości powinni zasłonić usta i nos. Maseczki można pozbyć się dopiero przy stoliku.

28 maja swoją działalność wznawiają także sale i kluby fitness oraz baseny. Możliwe jest także zorganizowanie imprez okolicznościowych do 50 osób (osoby w pełni zaszczepione nie są wliczane w tę liczbę).

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE maj 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.