Etno Cafe i Organique ze wspólną serią kosmetyków

Udostępnij artykuł
Producent kawy kraftowej, właściciel popularnej sieci kawiarni oraz browaru kawowego i polski producent kosmetyków ogłosiły początek współpracy. 30 sierpnia do sprzedaży trafiają kosmetyki powstałe z połączenia odpadów kawowych oraz naturalnych olejków, glinek i maseł roślinnych.

Etno Cafe od początku roku tworzy przyjazny dla środowiska ekosystem kawowy, który pozwala minimalizować ilość odpadów. Po wprowadzeniu biodegradowalnych opakowań i słomek, przyszedł czas na recykling fusów, o który firma zadba wspólnie z wrocławskim producentem kosmetyków. Organique opracował receptury połączenia naturalnych składników używanych w kosmetologii z odpadami powstałymi po wypalaniu i parzeniu kawy.

Natalia Borucka z Organique i Karol Przesmycki z Etno Cafe prezentują zestaw do tworzenia peelingów na bazie fusów kawowych.
Natalia Borucka z Organique i Karol Przesmycki z Etno Cafe prezentują zestaw do tworzenia peelingów na bazie fusów kawowych.

Tak powstała seria produktów kosmetycznych na bazie odpadów kawowych. Na początek do sprzedaży trafią dwa. Pierwszym jest zestaw do samodzielnego przygotowania peelingu kawowego do ust i stóp oraz pasty peelingującej do skóry głowy. W skład zestawu wchodzi kawa Etno Cafe, glinka Ghassoul i olejek eteryczny. Dzięki szczegółowej instrukcji każdy będzie mógł przyrządzić peelingi sam w domowych warunkach. Drugim jest glicerynowe mydło z dodatkiem błony srebrzystej ziarna kawowego, która jest pozostałością procesu palenia kawy. Jego bazą jest gliceryna roślinna, która uszczelnia barierę hydrolipidową skóry, chroniąc ją w naturalny sposób przed utratą wody.

Przygotowanie peelingu na bazie fusów.

– To efekt naszych wieloletnich badań nad wykorzystaniem odpadów kawowych na szeroką skalę – powiedział Łukasz Mrowiński, CEO Etno Cafe. – Testujemy także wykorzystanie fusów do tworzenia suplementów diety czy brykietu opałowego. Cieszymy się, że pierwszy kawowy projekt spod znaku zero waste tworzymy wspólnie z Organique, marką, która podziela nasze wartości.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – SIERPIEŃ 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Fusy kawowe w mydle spełniają funkcję delikatnego eksfoliatora, który łagodnie oczyszcza skórę z martwego naskórka, pozostawiając przyjemny, kawowy zapach. W peelingach fusy również subtelnie złuszczają martwy naskórek. Po zabiegu skóra jest oczyszczona i wygładzona, a mieszanka olejku i glinki nawilża i chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi.

NIK_6667.jpg

Z efektów współpracy jako pierwsi mogą skorzystać klienci wybranych kawiarni i internetowego sklepu Etno Cafe, którzy od dzisiaj mogą kupić zestaw do samodzielnego przygotowania peelingów. Mydła glicerynowe trafią do sprzedaży tej jesieni. Planowane jest także prowadzenie do sprzedaży kolejnych kosmetyków na bazie odpadów kawowych.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Opublikowano: 30.08.2019
Aktualizacja: 23.09.2019