Eurocash przejmuje Pol Cater

Udostępnij artykuł

– Przyłączenie do naszej grupy spółki Pol Cater to kolejny krok w konsekwentnej budowie najlepszego dystrybutora FMCG w Polsce. Dzięki tej transakcji umocnimy się w kolejnych segmentach rynku – głównie obsłudze niezależnych punktów gastronomicznych w segmencie horeca – mówi Luis Amaral, prezes zarządu Eurocash. – Poza rozwojem organicznym jesteśmy podmiotem aktywnie konsolidującym rynek hurtowy, co pozwala nam być efektywnym partnerem dla tradycyjnych sklepów detalicznych w całej Polsce. Nasze obroty zwiększyły się od giełdowego debiutu w 2005 r. czterokrotnie, do poziomu 6,7 mld zł w 2009 r. Konsekwentnie wdrażana strategia pozwala nam osiągać skalę, dzięki której jesteśmy coraz bardziej efektywni i zapewniamy konkurencyjność naszym klientom – dodaje prezes.

Strony zdecydowały się nie ujawniać wartości transakcji. Przejęcie zostanie sfinansowane ze środków własnych Eurocash. Zawarcie ostatecznej transakcji uzależnione jest m.in. od uzyskania zgody na połączenie Prezesa UOKiK.

Pol Cater poprzez spółkę zależną Dania Fast Food jest jednym z największych hurtowych dystrybutorów FMCG do sieci restauracji, firm cateringowych, niezależnych placówek gastronomicznych oraz sieci stacji benzynowych. Dania Fast Food prowadzi siedem centrów dystrybucyjnych zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Gdańsku oraz zatrudnia ok. 170 osób. W okresie 12 miesięcy zakończonych 30 września 2009 r. spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 92 mln zł, a w okresie 1 października-30 marca 2010 r. sprzedaż wyniosła 70 mln zł.

Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych. Poprzez szereg formatów dystrybucji, Grupa koncentruje się na hurtowej dystrybucji produktów FMCG do tradycyjnych sklepów detalicznych w całej Polsce. W 2009 roku Eurocash wypracował 102 miliony zł skonsolidowanego zysku netto, przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 6,7 miliarda zł.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 29.07.2010
Aktualizacja: 29.07.2010