Famos wyposażył gdańskiego Hiltona

Udostępnij artykuł

Jak mówią przedstawiciele firmy, wszystkie meble w gdańskim Hiltonie są dostarczone przez spółkę Famos. Inne realizacje Famosu to m.in. holenderskie hotele: Apollo, Tulip Inn oraz Villa Vredeoord.

Gdański Hilton został oficjalnie otwarty 16 czerwca. Nowoczesny obiekt zlokalizowany jest przy Długim Pobrzeżu, z widokiem na Motławę i Gdańską Starówkę. Oferuje 150 luksusowo wyposażonych pokoi i apartamentów, a także największe centrum konferencyjno-biznesowe w tej części miasta, o łącznej powierzchni 600 mkw.

Jak już pisaliśmy, autorem projektu hotelu jest prof. Stefan Kuryłowicz. Wnętrza hotelu nawiązują do współczesnych trendów pięciogwiazdkowego hotelarstwa. Absolutną nowością w Polsce jest koncept Urban Beach, czyli plaża na dachu hotelu z bezpośrednim dostępem do przeszklonego basenu, z widokiem na zabytkową część Gdańska. We wnętrzach wyjątkowo spójną koncepcję podkreśla kolorystyka utrzymana w odcieniach fioletu. Goście hotelu skorzystać mogą z siłowni oraz centrum wellness. W obiekcie działają sródziemnomorska restauracja Mercato oraz High 5 Bar.

Hilton Worldwide zarządza lub udziela franczyz ponad 3500 hotelom w 81 krajach w ramach znanych i renomowanych marek, takich jak: Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton, Doubletree, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Inn & Suites, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton oraz Hilton Grand Vacations. Korporacja zarządza też światowej klasy programem lojalnościowym HHonors.
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 06.07.2010
Aktualizacja: 06.07.2010