FM Gawin liczy na wzrost zamówień z horeca

Udostępnij artykuł

– Według prognoz Polskiego Instytutu Turystyki, do 2012 roku w Polsce powstanie nawet do 500 nowych hoteli. Inne sektory rynku turystycznego, takie jak gastronomia, rozwijają się równie szybko. Tak dynamiczny wzrost w branży turystycznej z pewnością przełoży się na koniunkturę w związanych z nią sektorach gospodarki, takich jak rynek meblarski. Zdaniem przedstawicieli polskiej branży meblowej, decyzja o organizacji w naszym kraju mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 spowodowała ożywienie sektora kontraktowego. Klienci instytucjonalni stają się coraz istotniejszą grupą docelową dla producentów mebli – podaje biuro prasowe FM Gawin.

Najnowszym projektem Fabryki Mebli Gawin są meble w znajdującej się na wrocławskim Rynku włoskiej restauracji Da Andrea. Wystrój lokalu nawiązuje do klimatu wrocławskiego Rynku, zdominowanego przez trzy kierunki w sztuce – gotyk, renesans i barok. Meble stylizowane na klasyczne – wykonane w drewnie sofy, ławy i komody oraz elementy dekoracyjne sprawiają, że restauracja posiada specyficzny charakter, nawiązujący do bogatej historii stolicy Dolnego Śląska.

Fabryka Mebli Gawin działa w sektorze kontraktowym od 5 lat. Posiada własny tartak z nowoczesnym parkiem maszynowym. Współpracujący z nią polscy i zagraniczni projektanci oraz technolodzy zdobywali doświadczenie przy wielu realizacjach dla klientów takich jak instytucje samorządowe, urzędy państwowe, hotele, restauracje czy kluby piłkarskie.
 

Opublikowano: 16.07.2010
Aktualizacja: 16.07.2010