FM Gawin liczy na wzrost zamówień z horeca

Udostępnij artykuł

– Według prognoz Polskiego Instytutu Turystyki, do 2012 roku w Polsce powstanie nawet do 500 nowych hoteli. Inne sektory rynku turystycznego, takie jak gastronomia, rozwijają się równie szybko. Tak dynamiczny wzrost w branży turystycznej z pewnością przełoży się na koniunkturę w związanych z nią sektorach gospodarki, takich jak rynek meblarski. Zdaniem przedstawicieli polskiej branży meblowej, decyzja o organizacji w naszym kraju mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 spowodowała ożywienie sektora kontraktowego. Klienci instytucjonalni stają się coraz istotniejszą grupą docelową dla producentów mebli – podaje biuro prasowe FM Gawin.

Najnowszym projektem Fabryki Mebli Gawin są meble w znajdującej się na wrocławskim Rynku włoskiej restauracji Da Andrea. Wystrój lokalu nawiązuje do klimatu wrocławskiego Rynku, zdominowanego przez trzy kierunki w sztuce – gotyk, renesans i barok. Meble stylizowane na klasyczne – wykonane w drewnie sofy, ławy i komody oraz elementy dekoracyjne sprawiają, że restauracja posiada specyficzny charakter, nawiązujący do bogatej historii stolicy Dolnego Śląska.

Fabryka Mebli Gawin działa w sektorze kontraktowym od 5 lat. Posiada własny tartak z nowoczesnym parkiem maszynowym. Współpracujący z nią polscy i zagraniczni projektanci oraz technolodzy zdobywali doświadczenie przy wielu realizacjach dla klientów takich jak instytucje samorządowe, urzędy państwowe, hotele, restauracje czy kluby piłkarskie.
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 16.07.2010
Aktualizacja: 16.07.2010