Gdynia zbada zadowolenie turystów

Udostępnij artykuł

Jest to kontynuacja wakacyjnych badań z 2009 r., kiedy to po raz pierwszy w Polsce przepytano turystów tą metodą. Tym razem badanie przeprowadzane za pomocą ankiety online nie ograniczy się tylko do sezonu wakacyjnego, ale będzie trwało przez cały rok do lipca 2011 r. Dodatkowo zyska wymiar międzynarodowy, gdyż przeprowadzone zostanie przez firmę IRS Consult AG wśród partnerów zagranicznych.

Pytania w ankiecie dotyczą m.in.: usług gastronomicznych i noclegowych oraz atrakcji turystycznych i organizowanych imprez. W oparciu o wyniki zeszłorocznej ankiety online, również i tym razem wszystkie cenne uwagi, dotyczące zarówno zadowolenia, jak i niezadowolenia turystów oraz mieszkańców Gdyni, przekazane zostaną do poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta Gdyni pracujących nad jakością usług.

Celem podjęcia tego typu badania jest przede wszystkim zebranie informacji, opinii, doświadczeń i wypowiedzi turystów na temat ich wrażeń oraz zadowolenia z pobytu w mieście, a także podjęcie działań przyczyniających się do podnoszenia poziomu obsługi zarówno turysty, jak i mieszkańca w Gdyni.

Z danych MSiT wynika, że w Gdyni działa obecnie 14 hoteli, w tym: czterogwiazdkowiec Nadmorski, sześć trzy-, pięć dwu- oraz dwa jednogwiazdkowe hotele.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 20.07.2010
Aktualizacja: 20.07.2010