Gruby Benek z 6 mln wyświetleń swoich video

Udostępnij artykuł
Niespełna trzy miesiące współpracy ze znanym influencerami (m.in. Lordem Kruszwilem), wygenerowały zasięg blisko 6 milionów wyświetleń na materiałach video promujących sieć restauracji. Grupą docelową kampanii byli młodzi widzowie w przedziale wiekowym 13 – 25 lat. W wyniku przeprowadzenia akcji udało się zaktywizować liczącą ponad 40 000 aktywnych użytkowników grupę o nazwie „Klub przyjaciół Benka”.

– Cieszymy się, że dzięki zaledwie 4 materiałom video, udało nam się dotrzeć do tak szerokiego grona odbiorców – mówi Mariusz Krakowski specjalista ds. marketingu sieci Gruby Benek. – Wsparcie promocji Grubego Benka kanałami na Youtube to m.in. wynik obserwacji naszych młodych konsumentów. To oni coraz częściej swoje decyzje zakupowe opierają o rozpoznawalne osoby. Kolejnym czynnikiem są zmiany w algorytmach Facebook’a, które przyczyniły się do spadku znaczenia fanpage’y. Tylko szybkie reagowanie na zachodzące zmiany na płaszczyźnie marketingu w gastronomii, pozwalają docierać do szerokiego grona klientów i pozostawać w ich świadomości.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – WRZESIEŃ 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <
Sieć planuje kolejne materiały

– Nasza komunikacja będzie obejmowała różne grupy docelowe i zamierzamy stosować nieszablonowe formy promocji – dodaje Mateusz Szewczyk, prezes zarządu Gruby Benek. – Efekty tych działań będzie można oglądać we wrześniu i październiku. Jesteśmy przekonani, że będą one równie dobrze przyjęte i równie skuteczne, jak dotychczasowe współprace. Choć najlepszą miarą skuteczności naszych akcji jest pozytywna informacja zwrotna z lokali o zwiększającej się liczbie zamówień. To cieszy nas podwójnie, bo to w głównej mierze na ich sukcesie skupiamy nasze działania.

W ocenie przedstawicieli spółki, współpraca z influencerami to jeden z bardziej atrakcyjnych kierunków wydatkowania budżetów marketingowych. Choć na skuteczność poszczególnych akcji wpływ ma wiele czynników, takich jak dobór odpowiedniego współpracownika, formatu filmu, czy sama narracja materiału.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 17.09.2018
Aktualizacja: 17.09.2018