Grycan najemcą Galerii nad Jeziorem w Koninie

Udostępnij artykuł

Sieć Grycan powiększa się systematycznie, a nowe otwarcia mają miejsce zarówno wiosną i latem, jak i zimą. Pora roku nie ma znaczenia, gdyż – jak wielokrotnie powtarzali przedstawiciele sieci – około 98 proc. wszystkich lodziarni znajduje się w centrach handlowych, gdzie tendencje w spożyciu lodów nie mają charakteru sezonowego. Ostatnie otwarcia lokali sieci miały miejsce w Galerii Jastrzębie w Jastrzębiu Zdroju oraz w CH IKEA Port Łódź. Jednakże, jak już podawał portal Horecanet.pl, nowa strategia Grycana przewiduje otwieranie lokali przy modnych ulicach i deptakach dużych miast. I tak – kilka dni temu ruszyła lodziarnio-kawiarnia przy stołecznym Nowym Świecie. Plany firmy nie kończą się na budowie nowych punktów i rozwijaniu sieci. Grycan chce utrzymać tempo wzrostu sprzedaży na poziomie około 10 proc. rocznie.

W ofercie gastronomicznej Galerii nad Jeziorem w Koninie jest sześć placówek: lodziarnia Augusto, kawiarnia Gruszecki Cafe oraz restauracje – Caminetto, City Burger, Egao Sushi i Greco (dawniej Ready’s).

Właścicielem galerii jest firma Pradera Galeria Konin Sp. z o. o., która należy do międzynarodowej grupy Pradera. Zarządca to francuska firma Apsys, której flagowym projektem jest łódzka Manufaktura. Obecnie Apsys Polska jest deweloperem i zarządcą 17 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 700 000 mkw., zlokalizowanych w 14 miastach Polski.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 23.07.2010
Aktualizacja: 23.07.2010