Hotel Aquarius z pięcioma gwiazdkami

Udostępnij artykuł

Kategoria pięciu gwiazdek została nadana 21 czerwca przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Hotel dysponuje 202 pokojami (powierzchnia każdego to ok. 28 mkw.), w tym pokojami typu studio, które dzięki wewnętrznym drzwiom można łączyć. Ponadto hotel oferuje luksusowe apartamenty z salonem i sypialnią (powierzchnia ok. 52 mkw.). Wszystkie pokoje urządzone są w jednolitej, nowoczesnej stylistyce, posiadają bezszmerową klimatyzację i są wyposażone w telefon, telewizor LCD, mini bar, szybkie łącze internetowe oraz szyfrowo zamykany sejf.

Na parterze budynku mieści się restauracja Horyzont oraz kawiarnia Wiatr i woda. W obiekcie znajduje się również duża sala konferencyjna na maksymalnie 300 miejsc, którą można podzielić na kilka mniejszych. Hotel posiada zaplecze spa, które oferuje m.in. kąpiele, masaże i zabiegi na twarz. W ramach centrum spa działa aquacenter oferujące gościom możliwość korzystania z łaźni, saun oraz ruskiej bani. Od  lipca hotel wprowadzi w centrum spa dwie nowe marki: Académie – Scientifiquede Beauté Paris oraz Phytomer.

Według Ministerstwa Sportu i Turystyki w całym woj. zachodniopomorskim działa 97 hoteli, a w samym Kołobrzegu – 8. Z danych GUS za trzeci kwartał 2009 r. wynika, że stopień wykorzystania pokoi w zachodniopomorskich hotelach wyniósł  54,7 proc. (61,6 proc. w III kw. 2008 r.). Natomiast stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyliczono na 49,1 proc. (52,7 proc. w III kw. 2008 r.). 

Opublikowano: 30.06.2010
Aktualizacja: 30.06.2010