Grupa, która zamierza stworzyć ten ośrodek załatwiła już wszystkie formalności. Inwestycja ma kosztować około 35-37 mln zł i będzie finansowana z kredytów bankowych. Kwota 5-7 mln zł ma służyć jako wkład własny, ponieważ od niego uzależniona jest pożyczka.
Obecnie poszukiwani są sponsorzy, inwestorzy oraz współwłaściciele planowanego delfinarium. Chętni mogą np. wnieść aportem grunt do spółki. Delfinarium może także działać m.in. przy szpitalu, hipermarkecie, parku wodnym, wielkim biurowcu lub hotelu. Ponadto sponsor będzie mógł nazwać delfina wybranym przez siebie imieniem, jego logo będzie na biletach wstępu, kalendarzach czy pocztówkach.
Delfinoterapia to metoda leczenia poprzez obcowanie z tymi ssakami. W delfinariach leczone są osoby cierpiące na choroby psychiczne, neurologiczne, onkologiczne, kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży oraz dzieci z wadami wrodzonymi. Na całym świecie działa niewiele tego typu ośrodków, głównie w kurortach (np. w Turcji, Egipcie, Portugalii). Obiektów tego typu nie ma jednak w naszej części Europy. Delfinaria cieszą dużym powodzeniem wśród Polaków. Wiele biur podróży oferuje wyjazdy rehabilitacyjne do najpopularniejszych kompleksów tego typu (głównie do Turcji).