Hotel San Remo inwestuje w salę konferencyjną

Udostępnij artykuł

W pierwszej sali, o powierzchni 160 metrów kwadratowych, możliwe będzie rozmieszczenie 44 stołów konferencyjnych dla około 100 osób. W ramach inwestycji powstanie również druga, mniejsza sala o powierzchni około 33 metrów kwadratowych.

Hotel San Remo przyjmuje gości od 2007 roku. Obiekt jest położony blisko autostrady A1 (trasa Toruń–Gdańsk) i autostrady A2 (trasa Warszawa-Zgierz-Poznań). W hotelu znajduje się 48 miejsc noclegowych i dwie sale konferencyjne (mała na 30 osób oraz duża na 70 osób). Każda z sal jest klimatyzowana i wyposażona w rzutnik i komputer. W hotelu działa również restauracja oraz bar. Cena doby w pokoju jednoosobowym to 120 złotych.

Miasto Zgierz położone jest w województwie łódzkim. Poza San Remo na jego terenie działają jeszcze dwa hotele – trzygwiazdkowy Stacja Nowa Gdynia oraz Boryna.

Natomiast, według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki, w całym województwie łódzkim działa obecnie 80 hoteli. W 2009 roku stopień wykorzystania pokoi w łódzkich hotelach wyliczono na 43,9 proc. (45,2 proc. w 2008 roku). Natomiast stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyniósł 34,5 proc. (37,2 proc. w 2008 r.). Od stycznia do grudnia z hoteli w Łódzkiem skorzystało 529445 osób.
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 28.06.2010
Aktualizacja: 28.06.2010