IBB Hotels: dobre perspektywy dla dalszego rozwoju

Udostępnij artykuł

– Również perspektywy są obiecujące: ciągły rozwój oraz wzrost wyników z zeszłego roku (pomimo odczuwalnych skutków kryzysu). Jesteśmy w stanie to osiągnąć dzięki świetnym produktom i obsłudze na najwyższym poziomie. Sądzę, że polski rynek hotelarski będzie nadal pod wpływem sytuacji z zeszłego roku, utrzyma podobne wyniki bez większych wzrostów, z wyjątkiem kilku miast, jak np. Warszawa, których przychody mogą być nieco wyższe. Z pewnością będzie większe zapotrzebowanie na hotele dwu- i trzygwiazdkowe i myślę, że właśnie ten segment rynku będzie interesujący – podsumowuje nasz rozmówca.

Przypomnijmy, w ciągu dwóch najbliższych lat IBB otworzy czterogwiazdkowy hotel De Luxe w Gdańsku, który powstaje w centrum Starego Miasta przy ulicy Długi Targ w trzech przebudowanych kamienicach. Do dyspozycji gości oddanych zostanie 85 pokoi i apartamentów, restauracja na około 50 osób, sala bankietowa i fitness klub.

Aktualnie sieć IBB Hotels zarządza w Polsce hotelami Lublinianka w Lublinie oraz Andersia w Poznaniu. Grupa IBB Hotels została założona w 1992 roku przez Damiana Llulla poprzez zakup 20 apartamentów w rejonie zatoki na hiszpańskiej Minorce – dotychczasowej siedzibie firmy. Większościowym udziałowcem IBB (70 proc.) jest Von der Heyden Group.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 22.07.2010
Aktualizacja: 22.07.2010