Ibiza Ice Cafe: ruszył trzeci lokal własny

Udostępnij artykuł

Ibiza Ice Cafe prowadzi działalność jako operator lodziarnio-kawiarni segmentu premium. Pierwsze dwa lokale własne spółki działają w centrum Wrocławia i w Galerii Malta w Poznaniu. Ibiza Ice Cafe planuje też otwierać placówki na zasadzie franczyzy. Program dla inwestorów jest w trakcie opracowywania.

W styczniu spółka przeprowadziła emisję prywatną akcji, z której pozyskała 1,2 mln zł. Środki zostały przeznaczone na rozwój sieci lokali własnych oraz rozruch programu franczyzowego. Ponadto spółka planuje realizację kolejnej emisji akcji z prawem poboru o wartości do 3,5 mln zł. Dzięki temu chce przyspieszyć ekspansję i zadebiutować w kolejnych miastach, m.in. w Warszawie.

Pakiet kontrolny Ibiza Ice Cafe (40,24 proc. kapitału i głosów) jest w rękach funduszu Astoria (należy do Wrocławskiego Domu Maklerskiego SA). Około 30 proc. akcji spółki należy do nowych akcjonariuszy.

Za okres od października 2008 roku do końca grudnia 2009 r. Ibiza Ice Cafe odnotowała przychody ze sprzedaży wysokości 688,7 tys. zł przy kosztach działalności operacyjnej 1 440,5 tys. zł. Strata netto w badanym okresie wyniosła 836,2 tys. zł. Strata na pozostałej działalności operacyjnej to 9,3 tys. zł, strata na działalności finansowej – 59,7 tys. zł , a strata na działalności gospodarczej – 820,8 tys. zł.

Opublikowano: 09.07.2010
Aktualizacja: 09.07.2010