illy Cold Brew – nowe kawowe doświadczenie

Udostępnij artykuł

Orzeźwiającym hitem tego lata są napoje kawowe – illy Cold Brew oraz słynna dzięki swej piance illy Cold Brew Aria. Oba gaszą pragnienie, a zarazem mają unikalny smak dzięki macerowanej w wodzie mieszance illy. Co więcej, nie zawierają konserwantów i nadają się do stworzenia całej palety wykwintnych koktajli. Są wprost idealne na lato, ale nie tylko.

To jednak nie są odmiany mrożonej kawy

Oba napoje kawowe illy Cold Brew przygotowywane są z zimnego naparu – mielona kawa pozostawiona jest w zimnej wodzie na długi czas, od 8 do nawet 14 godzin. Pozwala to na wyciągnięcie z mielonych ziaren naturalnej słodyczy, a zarazem sprawia, że oba napoje szczególnie gaszą pragnienie i orzeźwiają w porównaniu ze zwykłą schłodzoną kawą. Z kolei kawa mrożona jest zaparzana w gorącej wodzie (np. kawa espresso lub filtrowana), a następnie tak zrobiona jest chłodzona lodem lub schładzana w lodówce. Efekt końcowy, a więc i smak jednak jest zaskakująco inny.

Warto to porównać. illy Cold Brew ma zrównoważony smak, z nutami ​suszonych owoców i płatków zbożowych. Najlepsze gdy podawane jest w temperaturze 4-6°C, z kostkami lodu w szklance. Świetnie się nadaje do koktajli bezalkoholowych, jak i tych z procentami. illy Cold Brew Aria natomiast to poza wykwintnym smakiem, jest także ucztą dla oka. Efektowna kaskadowa pianka utrzymuje się nawet ponad 2 minuty, a podawana w schłodzonej szklance smakuje wybornie do ostatniego łyku.

Jak powstają te napoje?

Dzięki innowacyjnej maszynie o kompaktowej konstrukcji illy Cold Brew Blade. Urządzenie ma opatentowany przez illycaffè nalewak o nazwie The Venturi, specjalnie zaprojektowany do łatwego i bezpośredniego serwowania napojów. Jeden przycisk uruchamia cały proces, tworząc zależnie od wyboru albo Cold Brew, albo spektakularnie spienioną Cold Brew Aria. 

Napoje kawowe illy Cold Brew i illy Cold Brew Aria dostępne są w wybranych punktach gastronomicznych z logiem illy. Gdy już je znajdziesz i spróbujesz, napisz do nas o swych wrażeniach. To całkiem nowe doświadczenie. Znajdź nas na instagramie: www.instagram.com/illy_coffee lub facebooku: www.facebook.com/illypolska

Autoryzowanym dystrybutorem illy w Polsce jest firma Le Patio Polska.

Tekst powstał we współpracy z illy.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 29.07.2022
Aktualizacja: 29.07.2022