Interferie: umowa na kredyt do 82 mln zł

Udostępnij artykuł

Kredyt inwestycyjny przeznaczony jest na budowę i wyposażenie hotelu w Świnoujściu przy ulicy Uzdrowiskowej w standardzie czterogwiazdkowym na 308 pokoi wraz z zespołem konferencyjnym o łącznej powierzchni 968 mkw. oraz częścią rekreacyjną. Całkowite koszty realizacji projektu budowy hotelu, w tym koszty budowy, zakupu działki, odsetek kapitalizowanych w okresie budowy – wynoszą łącznie ponad 122 mln zł.  Kredyt został udzielony do końca 2021 r. Drugi kredyt został udzielony do  końca 2011 roku.

Interferie Medical Spa Sp. z o.o. jest w 100 proc. podmiotem zależnym od Interferie SA. 27 maja 2010 r. oficjalnie dokonano wmurowania kamienia węgielnego pod budowe nowego hotelu. Czterogwiazdkowy hotel to najważniejsza obecnie inwestycja giełdowej spółki. Jego generalnym wykonawcą jest firma Eiffage Budownictwo Mitex SA, z którym inwestor podpisał umowę 4 maja. Powierzchnia zabudowy obiektu wyniesie prawie 8 tys. metrów kwadratowych, a jego całkowita powierzchnia to około 27 tys. metrów kwadratowych. Zgodnie z harmonogramem zakończenie prac przewidziane jest na koniec czerwca 2011 roku.

Interferie dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim. Ponadto ma hotele w Lubinie i Głogowie. Bornit, położony w Szklarskiej Porębie hotel spółki to najwyższej klasy obiekt w Karkonoszach.

 

Opublikowano: 09.07.2010
Aktualizacja: 09.07.2010