Jak udoskonalić sztukę grillowania? Grille kontaktowe od Prince Castle

Udostępnij artykuł
Marka specjalizuje się w opracowywaniu i dostarczaniu wysokiej jakości urządzeń dla światowej czołówki operatorów restauracji szybkiej obsługi.

Firma Prince Castle została założona w 1955 roku. Twórcy na początku działalności skupili się, na tym aby poprzez oferowane urządzenia przyczynić się do ulepszania działalności wiodących światowych marek restauracji fast food. Obecnie Prince Castle wspiera całościowo branżę gastronomiczną, czyli restauracje, hotele, kawiarnie, a także kantyny i stołówki. Firma oferuje:
– krajalnice do żywności,
urządzenia i akcesoria do procesów smażenia,
– dozowniki do sosów i masła,
– urządzenia i akcesoria do grillowania,
– timery,
– tostery poziome i wertykalne,
– grille kontaktowe,
– pojemniki do przechowywania i utrzymywania produktów w stałej temperaturze.

Wszystkie urządzenia Prince Castle zapewniają szybkie i bezpiecznie przygotowywanie i przechowywanie potraw

Na polskim rynku firma Prince Castle zasłynęła jako producent tosterów i grilli kontaktowych. Grille kontaktowe to urządzenia znacznie przyspieszające proces grillowania. Obie strony produktu są grillowane w tym samym czasie. Grille kontaktowe firmy Prince Castle są dostępne w konfiguracjach z pojedynczą lub podwójną pokrywą oraz z gładką lub ryflowaną powierzchnią grillującą. Nadają się one do przygotowywania różnych produktów, gdyż konstrukcja “Floating gap” pozwala na grillowanie produktów o różnych grubościach.

Grille kontaktowe z podwójną pokrywą są dedykowane głównie do użytku w restauracjach typu fast food, a także w kawiarniach i piekarniach. Takie grille pozwalają na szybkie przygotowywanie m.in. idealnie grillowanych kanapek, z zachowaniem ich optymalnej świeżości i struktury. Przydatne są wszędzie tam, gdzie oferowane jest menu kanapkowe.

Regulowana czteropozycyjna pokrywa grilla zapewnia równomierne grillowanie bez względu na grubość produktu, a dodatkowo ułatwia codzienne czyszczenie tych urządzeń. Zamontowane ograniczniki zapobiegają nadmiernej kompresji produktu podczas grillowania.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE maj 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Konstrukcja grilla jest wykonana ze stali nierdzewnej, elementy grzewcze stanowią natomiast płyty odlewnicze. Płyty te charakteryzują się dużą wytrzymałością dzięki temu zapewniają długą żywotność i niezawodność grilla.

Każda z tych płyt ma możliwość niezależnej kontroli temperatury jej powierzchni. Umożliwia to spójne grillowanie i właściwe przenikanie ciepła. Półprzewodnikowe elementy sterujące zapewniają dokładną kontrolę temperatury. Temperatura powierzchni kontaktu z grillowaną żywnością może być regulowana w zakresie od 132 do 288°C.

Każda pokrywa grilla dodatkowo jest wyposażona w czterokanałowy, elektroniczny, programowalny timer, pozwalający kontrolować czas grillowania.

Niezależne ustawianie temperatury dla każdej pokrywy, a także zastosowanie w nich niezależnych programowalnych timerów, umożliwiają kucharzom bezpieczne i spójne grillowanie, w tym samym czasie, różnych produktów o specyficznych wymaganiach kulinarnych, a dodatkowo zapewniają optymalną wydajność pracy grilla.

Powierzchnie płyt grillujących mogą być gładkie lub ryflowane. Kiedy są one ryflowane to na grillowanej potrawie powstaje ładny równomierny wzór.

Dodatkowo, szuflada na tłuszcz ociekowy znajduje się z przodu grilla, dzięki czemu dużo łatwiejszy jest do niej dostęp i cały proces czyszczenia odbywa się znacznie sprawniej.

Grille Prince Castle zostały skonstruowane w taki sposób, aby zarówno praca z nimi jak i utrzymanie ich w czystości były optymalne. Dzięki temu urządzenia te mogą bezawaryjnie pracować przez wiele lat.

Na terenie Polski grille Prince Castle dystrybuuje Koree.

Zapraszamy do kontaktu: handlowy@koree.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 26.05.2021
Aktualizacja: 27.05.2021