Jak zapewnić komfortowe wakacje rodzinom z dziećmi w hotelu?

Udostępnij artykuł
Wraz z nadejściem ciepłych dni, hotele w całej Polsce powitały gości z otwartymi ramionami po ponad półtorarocznej przerwie związanej z pandemią. Eksperci zapowiadają, że tegoroczne wakacje będą najbardziej wyczekiwanym sezonem od wielu lat. Społeczeństwo nie może się doczekać powrotu do normalności. Z opinii ekspertów wynika, że ludzie stawiać będą w tym sezonie na turystykę krajową. Ich priorytetami przy wyborze oferty będą bezpieczeństwo, spokój i komfort całej rodziny.

Szczególnego wsparcia wymagać będą rodzice, którzy przez ostatni rok musieli łączyć pracę zawodową, wykonywaną nierzadko w ramach home office, z nauczaniem zdalnym dzieci. Dodatkowo, sam proces nauczania w ostatnim roku powodował sporo kontrowersji z uwagi na ilość czasu spędzanego przez dzieci przed komputerem i jakości oraz sposobu przekazywania wiedzy.

Rodzice wyjeżdżając na wakacje chcieliby w pełni odreagować ostatni czas. Podelektować się towarzystwem dorosłych. Jednocześnie mieć pewność, że ich pociechy spędzają czas na mądrej, bezekranowej zabawie, najlepiej połączonej z zdobywaniem nowej wiedzy lub umiejętności.

Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest najnowsza linia Fun Box od SmartBee Club. Przeznaczona do samodzielnego przeprowadzenia naukowych warsztatów w hotelowych klubach zabaw dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.  Każdy zestaw to ok. 60 minut kreatywnej zabawy dla 10 osób.

Linia Fun Box to pięć typów zestawów warsztatowych:

Detektyw ( 8+)

Podczas naukowej zabawy dzieci zamienią się w techników detektywistycznych. Dzięki własnoręcznie stworzonej substancji, będą pobierać odciski palców, a następnie analizować je pod lupą, oraz stworzą “kartotekę policyjną”. Dodatkowo poznają nowe odczynniki chemiczne oraz dowiedzą się ciekawostek detektywistycznych. Doświadczenie wzbogacone przez technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR) – dzięki karcie AR, dzieci zobaczą model DNA.   Dla wszystkich uczestników przewidziano naukowe pamiątki: karta AR, kartoteka, lupa oraz Dyplom Naukowych Supermocy.

Podwodny konstruktor (3+)

To wyjątkowa możliwość budowania babek z piasku… POD WODĄ. Dzięki tym warsztatom dzieci odkryją czym jest hydrofobowość i poeksperymentują z substancjami „bojącymi się wody”! Dodatkowo z dowiedzą się o przykładach zastosowania materiałów o właściwościach hydrofobowych w otaczającym je świecie. Dla wszystkich uczestników przewidziane są naukowe pamiątki: labirynt zamknięty w szalce Petriego, słoiczek piasku oraz Dyplom Naukowych Supermocy.

Kolorowa Strona Lustra (3+)

W trakcie warsztatu dzieci skonstruują swój własny kalejdoskop oraz dowiedzą się jak działają lustra, czym jest zjawisko odbicia w łyżce i dlaczego bobasy śmieją się do lustra.  Eksperyment jest uzupełniony o doświadczenie w rozszerzonej rzeczywistości (AR), dzięki któremu młodzi naukowcy zobaczą, jak powstaje tęcza.Dla wszystkich uczestników przewidziane są naukowe pamiątki: kalejdoskop, karta AR oraz Dyplom Naukowych Supermocy.

Mały Chemik – znikający błękit (8+)

Podczas tych warsztatów dzieci zamienią się w młodych chemików. Wykorzystując akcesoria laboratoryjne oraz odczynniki chemiczne, przeprowadzą spektakularną reakcję chemiczną, dzięki, której otrzymany roztwór zmienia barwę. Doświadczenie wzbogacone jest przez technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR) – dzięki karcie AR, dzieci zobaczą… temperaturę. Podobnie jak w poprzednich zestawach dla wszystkich uczestników przewidziane są naukowe pamiątki: karta AR, kartoteka, lupa oraz Dyplom Naukowych Supermocy.

Młody Inżynier- Niewidzialna siła (6+)

Podczas naukowej zabawy dzieci samodzielnie zbudują elektromagnes oraz dzięki kompasowi, przeprowadzą obserwację porównawczą działania wykonanego własnoręcznie urządzenia oraz tradycyjnego magnesu ferrytowego. Dzieci poznają podstawowe zagadnienia magnetyzmu oraz dowiedzą się o przykładach zastosowania tej technologii. Dzięki karcie AR, dzieci zobaczą pole magnetyczne kuli ziemskiej.  Uczestnik warsztatów otrzymuje podobnie, jak w poprzednich zestawach naukowe pamiątki.

Każdy typ zestawu zawiera wyposażenie dla 10 dzieci. Poza elementami niezbędnymi do wykonania eksperymentów zestawy zawierają instrukcje dla animatora w formie papierowej oraz elektronicznej, ciekawostki wideo oraz zestaw nagród dla każdego z uczestników warsztatów. Koszt poszczególnego zestawu to 285 pln netto. Firma SmartBee zapewnia również szkolenia dla animatorów.

Zestawy opracowane zostały przez naukowców związanych z Polską Akademią Nauk! Produkt jest w pełni bezpieczny, spełniaja wymogi polskiego i unijnego ustawodawcy. Wyprodukowano w Polsce!

Zestawy SmartBee to nie tylko mądra zabawa, ale też przygoda z nowymi technologiami i czas wartościowy spędzony bez telewizora/komórki/PlayStation! Rodzice z pewnością docenią ten gest, zyskując czas na spokojny i realny wypoczynek  korzystając z atrakcji w obiekcie.

Więcej na temat współpracy na stronie www.smartbee.club.

Materiał powstał we współpracy z SmartBee Club.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 16.06.2021
Aktualizacja: 16.06.2021