Jaką kosiarkę wybrać do obiektu komercyjnego?

Udostępnij artykuł
Firma Husqvarna – światowy lider w dziedzinie kosiarek automatycznych, wprowadziła na rynek dwa modele robotów z serii 500, dedykowane do profesjonalnej pielęgnacji terenów zieleni w obiektach komercyjnych, w parkach miejskich, czy na terenach osiedli mieszkaniowych. Nowe maszyny Husqvarna pozwalają na poprawę jakości i trwałości trawników, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i zmniejszeniu nakładu pracy ich operatorów.

Na czym polega praca robota i co dzieje się ze skoszoną trawą?
Roboty Husqvarna serii 500 są dedykowane do profesjonalnej pielęgnacji zróżnicowanych trawników do 5000 m², z licznymi przeszkodami, wąskimi przejściami i stromymi zboczami do 45 % (24°), zapewniając wyjątkowo wysoką jakość koszenia. Wyposażone są w akumulator, więc gdy nadejdzie pora ładowania kosiarka sama znajduje stację ładującą. Dzięki czujnikom zderzenia i podnoszenia, podczas pracy, gdy kosiarka dotknie obiektu, wycofa się i pojedzie w innym kierunku. Jeżeli zostanie podniesiona, zarówno koła jak i napęd ostrzy natychmiast zatrzymają się.

Kosiarki automatyczne Husqvarna Automower® koszą systematycznie niewielkie przyrosty trawy, a skoszone ścinki spadają na ziemię i rozkładają się tworząc naturalny nawóz wspomagający zdrowy wzrost trawnika. Trawa często koszona krzewi się i gęstnieje, co po kilku tygodniach daje widoczny, dodatni efekt jakościowy. Nawigacja wspomagana GPS i zegar pogodowy zapewniają równomierne koszenie dostosowane do wzrostu trawnika. Maszyny Husqvarna pracują niemal bezszelestnie, nie zakłócając spokoju gości obiektów komercyjnych, czy mieszkańców osiedli, dzięki czemu mogą pielęgnować trawniki w dzień i w nocy, także w deszczu. Trawa skoszona jest lepiej niż jakąkolwiek kosiarką tradycyjną.

Modele Husqvarna Automower® serii 500 są wyposażone w funkcję Automower® Connect umożliwiającą zdalne sterowanie i zarządzanie maszyną z dowolnego miejsca na Ziemi. To pozwala zaoszczędzić czas, który pracownicy odpowiedzialni za pielęgnację zieleni obiektu mogą przeznaczyć na inne, ważniejsze czynności niż koszenie trawnika.

Husqvarna Fleet Services™ i zarządzanie flotą maszyn
HFS to inteligentne rozwiązanie oparte na pracy w chmurze. Daje możliwość sterowania, monitorowania i kontroli całej floty maszyn z poziomu laptopa, tabletu czy smartfona. Dzięki niej można sprawdzić stan swojej kosiarki, poznać jej dokładną lokalizację, dokonać regulacji ustawień i wysokości cięcia, uruchomić, zatrzymać lub zaparkować wszystkie maszyny natychmiast, gdy zajdzie taka potrzeba. Funkcja Fleet Services™ ma szczególne znaczenie dla zarządców profesjonalnej pielęgnacji zieleni, posiadających w swoim parku maszynowym różne maszyny. Wystarczy zamocować czujnik HFS w poszczególnych maszynach (bez względu na markę producenta), aby mieć pełną kontrolę nad całym parkiem maszyn. Dzięki Fleet Services w bardzo prosty sposób można sprawdzić listę inwentaryzacyjną i uzyskać informację o ilości maszyn każdego rodzaju. System przypomni również o konieczności przeglądu i serwisu maszyn. To znacząco optymalizuje koszty, system pracy i zarządzania parkiem maszyn – mówi Paweł Przywózki, ekspert Husqvarna Poland Sp. z o.o.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 09.08.2018
Aktualizacja: 13.08.2018