Julius Meinl konkurs street art

Udostępnij artykuł

Ciekawe, nowoczesne pomysły inspirowane sztuką uliczną, to tylko kilka z wielu pomysłów marki kawowej związane z obchodami jej 160 urodzin. Konkurs Street Art pomiędzy utalentowanymi artystami z całego świata inspirowany Wiedeńską Kulturą Kawiarnianą to nasz numer 1. Światowa fala zmagań sztuki ulicznej im. Julius Meinl już się rozpoczęła!

Niezwykle utalentowani artyści zostali poproszeni o zabawę tematem wiedeńskich kawiarni i wyrażenie go – we własnym, niepowtarzalnym stylu Street Art. Od nich zależało, czy przedstawią temat w przeszłości, w teraźniejszości lub w przyszłości za 10 lub 20 lat.

Następnie wszystkie dzieła sztuki zostały namalowane jako uliczne murale na ogrodzeniu głównej siedziby firmy w Wiedniu.

Każdy mural został sfotografowany i umieszczony na stronie internetowej, aby publiczność mogła na niego głosować. To właśnie Ty,  osoba kochająca kawę, zdecydujesz, kto zostanie zwycięzcą:

GŁOSUJ NA NAJLEPSZĄ TWOIM ZDANIEM PRACĘ!
POLSKĘ REPREZENTUJE JAKUB BRODZIK
Kliknij, aby zagłosować

juliusmeinl.com/pl/street-art#glosowanie

Jakub Brodzik, Mural, Wiedeń 06.2022

Zobaczcie, jak najinteligentniejszy bezkręgowiec ośmiornica delektuje się kawą!

Kilka prac Kuby można zobaczyć również tutaj: www.instagram.com/santiagosein/

Jakub Brodzik ma 25 lat i studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Grafiki. Kiedy nie jest zajęty byciem studentem, zajmuje się tworzeniem jako muralista i grafik w Polsce i na świecie. Jego techniką z wyboru jest litografia. Jego wolny czas wypełnia animacja i zamiłowanie do malarstwa. Powiedzmy, że konkursy i wyzwania malarskie to jego dyscyplina. Według Jakuba, do konkursu sztuki ulicznej im. Julius Meinl potrzebował niewiele więcej inspiracji niż zajęło mu wypicie jednego espresso, które towarzyszy mu podczas codziennej pracy w swoim rzemiośle.

Tekst powstał we współpracy z Julius Meinl.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 19.07.2022
Aktualizacja: 19.07.2022