Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z rp.pl potwierdził, że po spotkaniu zespołu zarządzania kryzysowego, możemy spodziewać się informacji w sprawie dalszych obostrzeń. Jak ustalili dziennikarze RMF FM rząd planuje luzowanie restrykcji. Wirtualna Polska informuje z kolei o ich możliwym przedłużeniu.

Z informacji uzyskanych przez stację RMF FM wynika, że w pierwszej kolejności do działalności stacjonarnej miałaby powrócić edukacja. Mowa o żłobkach, przedszkolach i klasach I-III. Według ustaleń stacji, rząd chciałby chociaż częściowo otworzyć hotele na majówkę. Jednak jeszcze za wcześnie na konkretne decyzje w tej sprawie.
Z kolei z nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że minister zdrowia może ogłosić kolejne przedłużenie obostrzeń o następne dwa tygodnie. Zatem obejmowałyby one także majówkę. Powodem takiej decyzji, według portalu, ma być zła sytuacja w szpitalach.
Przypomnijmy, że aktualnie nadal zamknięta jest gastronomia (tylko sprzedaż na wynos i z dostawą) i hotele (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy). Stacjonarnie nie działają wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. , centra i galerie handlowe z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 mkw – w sklepach do 100 mkw; 1 osoba na 20 mkw – w sklepach powyżej 100 mkw. Obowiązuje zakaz działalności salonów fryzjerskich, urody i kosmetycznych w całej Polsce. Żłobki i przedszkola działają tylko dla dzieci medyków. Te obostrzenia obowiązują do 18 kwietnia.
RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2021
> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <


© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.