Kalisz: 4,1 mln zł za trzygwiazdkowy hotel

Udostępnij artykuł

Hotel posiada bazę stałych klientów. Do dyspozycji gości jest pięć pokoi jednoosobowych, 15 dwuosobowych z możliwością dostawki (pokoje wyposażone są w łazienkę i telefon) oraz sala restauracyjna na 60 miejsc. Hotel ma powierzchnię 900 mkw. Ponadto do obiektu należy ogrodzony teren strzeżony, którego powierzchnia wynosi 820 mkw. W kompleksie jest dostęp do bezprzewodowego internetu Wi-Fi.

Kalisz to miasto o ponad 107-tysięcznym zaludnieniu. Jest to drugi co do wielkości i również drugi najsilniej zurbanizowany ośrodek województwa wielkopolskiego. Z danych MSiT wynika, że w Kaliszu działa obecnie siedem hoteli, w tym: dwa jednogwiazdkowe oraz pięć trzygwiazdkowych. W mieście znajdują się także m.in.: trzy nieskategoryzowane obiekty noclegowe, schronisko młodzieżowe oraz dom studenta. W całym województwie wielkopolskim funkcjonuje obecnie ponad 220 hoteli.

W 2009 roku, jak podał GUS, o 2,6 proc. zmniejszyła się (w stosunku do 2008 roku) liczba osób korzystających z hoteli w woj. wielkopolskim. Udzielono o 4,3 proc. mniej noclegów, wynajęto o 5,4 proc. mniej pokoi. W 2009 r. stopień wykorzystania pokoi w wielkopolskich hotelach wyliczono na 35,8 proc. (41,5 proc. w 2008 r.). Natomiast stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyniósł 27,4 proc. (31,5 proc. w 2008 r.).
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 13.07.2010
Aktualizacja: 13.07.2010