Kraków: 6,9 mln zł za działkę pod hotel

Udostępnij artykuł

Działka ma kształt prostokąta. Teren jest płaski. W pobliżu znajduje się m.in. sanktuarium, centrum handlowe Zakopianka oraz kino Cinema City. Po przeciwnej stronie działki ma powstać park im. Jana Pawła II. Wkrótce zostaną podłączone wszystkie media. Sprzedający podkreśla, że możliwa jest także dzierżawa terenu.

Jak już podawał portal Horecanet.pl, według danych Urzędu Statystycznego w Krakowie w końcu grudnia 2009 roku na terenie miasta funkcjonowały 183 turystyczne obiekty zbiorowego zakwaterowania, w tym 119 hoteli, wśród których 88 posiadało kategorię trzygwiazdkową lub wyższą (osiem hoteli miało pięć gwiazdek).

Szacuje się, że w 2009 roku z bazy noclegowej w stolicy Małopolski skorzystało 1340,4 tysiąca osób, czyli o 4,1 procenta więcej niż w 2008 roku. Turyści zagraniczni w liczbie 688,9 tysiąca stanowili 51,4 procenta ogółu korzystających z noclegów (rok wcześniej – 53,1 procenta), a ich liczba zwiększyła się w skali roku o 0,7 proc.

Z indeksu cen hoteli trivago.com wynika, że ceny za dwuosobowy pokój w Krakowie kształtowały się w poszczególnych miesiącach 2010 roku następująco: luty – 50 funtów, marzec – 58 funtów, kwiecień – 69 funtów oraz maj – 73 funty. Pomimo systematycznego wzrostu kosztów noclegu Kraków pozostaje jednym z najtańszych miast w Europie pod tym względem.
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 09.07.2010
Aktualizacja: 09.07.2010