Kujawsko-pom.: kompleks Harasówka będzie hotelem

Udostępnij artykuł

Po rozbudowie baza noclegowa kompleksu hotelowo-restauracyjnego Harasówka powiększy się o sześć pokoi. Dodatkowo powstanie centrum konferencyjno-szkoleniowe oraz zaplecze rekreacyjne, na które składać się będą m.in. gabinety spa, sauna i siłownia. Prace mają zostać ukończone do końca 2010 roku, ale – jak zapewnia personel obiektu – w czasie rozbudowy kompleks nadal będzie przyjmował gości. Projekt inwestycyjny został wyłoniony w drodze konkursu pod koniec 2005 roku i jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Będzie to już druga rozbudowa kompleksu Harasówka przeprowadzona w ostatnich latach. W 2004 roku oddano do użytku nową salę biesiadną, która pozwala na organizowanie imprez okolicznościowych wszelkiego rodzaju (m.in.: wesel, przyjęć i bankietów do 200 osób) oraz zwiększono bazę noclegową o 15 pokoi.

Kompleks Harasówka rozpoczął swoją działalność w 1994 roku. Obecnie w skład obiektu wchodzi: 21 pokoi, restauracja z salą bankietową oraz chata grillowa.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w województwie kujawsko-pomorskim działa obecnie 101 hoteli, 10 czterogwiazdkowych, 45 trzy-, 39 dwu- oraz sześć jednogwiazdkowych. W regionie jest tylko jeden pięciogwiazdkowy hotel – otwarty w 2008 roku Bohema w Bydgoszczy.

Opublikowano: 01.07.2010
Aktualizacja: 01.07.2010