Łańcut: poszukiwany inwestor do budowy hotelu

Udostępnij artykuł

Właścicielem gruntu przy ul. Armii Krajowej jest Gmina Miasta Łańcuta. Nieruchmość znajduje sie przy trasie przelotowej E-4. Teren jest wyposażony w sieć energetyczną, wodociągową, gazową oraz telekomunikacyjną. Według preferencji miasta, w tym miejscu powinien zostać wybudowany hotel na około 180 miejsc noclegowych z parkingiem. Do kontaktów z zainteresowanymi inwestorami został wyznaczony Andrzej Antosz, kierownik wydziału gospodarki mieniem, rolnictwa i ochrony środowiska Urzędu Miasta.

Łańcut znajduje się w województwie podkarpackim, 16 kilometrów na wschód od jego stolicy – Rzeszowa. Przez tereny miasta przebiega szlak tranzytowy Jędrzychowice – Korczowa (E40), który łączy zachód Europy z Ukrainą. Według danych z początku 2009 roku Łańcut miał 18 025 mieszkańców. Główną atrakcją turystyczną miasta jest Zamek Lubomirskich.

Aktualnie, według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki, w całym województwie podkarpackim działa 97 hoteli, w tym: cztery czterogwiazdkowe (Ambasador, Splendor, Grand Hotel Rzeszów oraz Dwór Komborina), 45 trzygwiazdkowych, 39 dwugwiazkowych oraz dziewięć hoteli jednogwiazdkowych. W całym województwie funcjonuje obecnie 128 zarejestrowanych obiektów noclegowych.

 

 

 

Opublikowano: 07.07.2010
Aktualizacja: 07.07.2010