Łomża poszukuje inwestora hotelowego

Udostępnij artykuł

Inwestor, który kupi obie działki, w ciągu dwóch lat od daty nabycia nieruchomości będzie musiał rozpocząć budowę hotelu i zakończyć ją w ciągu kolejnych dwóch lat. Wybudowanie przez prywatnego inwestora hotelu przewiduje opracowany przez SGGW projekt koncepcyjny bulwarów, które mają powstać w tym miejscu.

Obecna baza hotelowa Łomży jest bardzo uboga. W mieście działają następujące obiekty noclegowe: hotel Gromada przy ulicy Rządowej, kompleks hotelowo-gastronomiczny Labirynt przy ulicy Sikorskiego, motel Ryś przy Al. Legionów, motel Fadom przy ul. Wojska Polskiego, hotel baza PKS przy ul. Piłsudskiego oraz hotel Start przy ul. Wojska Polskiego. Jedynym skategoryzowanym obiektem jest trzygwiazdkowy hotel Gromada.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w całym województwie podlaskim funkcjonuje obecnie 20 hoteli. Zdaniem Jacka Piorunka, członka Zarządu Województwa Podlaskiego, popyt na usługi hotelarskie w województwie podlaskim jest większy niż liczba oferowanych miejsc noclegowych, w szczególności dotyczy to obiektów skategoryzowanych. Województwo stara się jednak przyciągać inwestorów hotelowych przy pomocy konkursów organizowanych w ramach RPO. Jak już pisaliśmy, w województwie, dzięki realizacji projektów, które zdobyły dotacje unijne powstanie ponad 790 miejsc noclegowych. Na lata 2007-2013 zarezerwowano na ten cel ponad 101 milionów euro.

Opublikowano: 28.07.2010
Aktualizacja: 28.07.2010